Elektriautod

Citroeni valikusse lisandub täiselektriline kaubik Ë-Jumpy

Rubriiki toetab

Citroën toob 2020. aasta teises pooles turule oma esimese elektrilise tarbesõiduki ë-Jumpy. Tegu on järjekorras juba kolmanda elektrifitseeritud Citroën’i sõidukiga – kokku lansseeritakse neid sel aastal 6, sealhulgas aasta lõpul ka 100% elektriline kaubik Citroën Jumper. Järgmise aasta hakul saab täiselektrilise versiooni ka Citroën’i tarbesõidukite lipulaev Berlingo Van.

ë-Jumpy sõiduulatus on WLTP mõõtmisstandardite järgi on kuni 330 km, kandevõime 1275 kg ning see suudab vedada kuni 1 tonnist järelhaagist. Kaubaruumi maht on sama, mis sisepõlemismootoriga versioonil – alates 4.6 m³ (XS keresuurus) kuni 6.6 m³ (XL keresuurus). 1,25 m laiune rattakoobaste vahe mahutab mureta ka euroalustel lasti.

Kaks erinevat akut

Elektrilisele Jumpy’le pakutakse kahte eri mahutavusega akut, mille garantii on 8 aastat või 160 000 km. 50 kWh akuga ë-Jumpy sõiduulatus WLTP mõõtestandardite järgi on kuni 230 km ning 75 kWh akuga kuni 330 km. Mootori võimsus on 100 kW (136 hj) ning pöördemoment 260 Nm. Elektrikaubiku maksimumkiiruseks on 130 km/h.

Kaubikut on võimalik laadida kuni 100 kW võimsusel – 75 kWh aku laadimine kuni 80 protsendi ulatuses võtab aega kuni 45 minutit, 50 kWh aku laadimine kuni 30 minutit.

Sõltumatu tagavedrustus võimaldab turvalise sõidu kuni 1275 kg koormaga. Maksimaalse mugavuse tagamiseks nii erinevate teeolude kui muutuva koormaraskuse korral on ë-Jumpy varustatud varieeruva tugevusega vedrustuse ning amortsüsteemiga, mis tagab sujuva sõidu.

Vedada saab kuni 5m pikkuseid esemeid

Oma asjade hoidmiseks on ë-Jumpy funktsionaalses salongis ruumi nii juhil kui kaasreisijal. Kokku on ë-Jumpy salongis erinevaid laekaid ja hoiukohti pea 100 liitri jagu.

Citroën ë-Jumpy esireas on 3 istet. Moduwork lahendus võimaldab parempoolset istet tõsta, nii suureneb kaubaruum ja saab vedada tavapärase 4m asemel üle 5 meetri pikkuseid esemeid. Sõiduk on varustatud Mirror Screen, Apple CarPlay ja Android Auto rakendustega nutiseadmete ühendamiseks 7-tollise ekraaniga.

Jalaviibutusega avanev küljeuks

Omas segmendis on esimesena saadaval võtmevaba küljeukse avamine. Kui autovõti on taskus või kotis, saab ukse avada vaid jalaviibutusega tagumise põrkeraua allääres. Sama liigutusega saab küljeukse ka sulgeda. Kui inimene, kelle taskus on võti, eemaldub autost, lukustuvad uksed automaatselt. Teine unikaalne funktsioon on võtmevaba käivitus ning tuuleklaasile kuvatav sõiduinfo ehk head-up display.

Muuhulgas kuulub sõiduki varustusse veel kallakult startimise abi, hoiatussüsteem juhi väsimuse jälgimiseks ja ennetamiseks, 360-kraadi kaamerad, intelligentne lähi- ja kaugtulede automaatika, Grip Control veojõu kontrollsüsteem, liiklusmärkide tuvastamine koos sobiva kiiruse soovitusega, kiiruse piiraja koos püsikiiruse hoidjaga ja pimenurga hoiatuse süsteem.

Citroën ë-Jumpy jõuab Eesti turule 2020. aasta viimastel kuudel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.