Kas Hyundai plaanib oma N Vision 74 kontseptauto piiratud koguses tootmisse viia?

Foto: Hyundai

Korea uudisteportaali kohaselt võib Hyundai retro stiilis N Vision 74 kontseptauto jõuda päriselt ka tootmisse, kuid seda väga piiratud koguses, vahendab Carscoops.

Hyundai on oma Ioniq elektriautode ja N brändiga igati heas hoos ja hiljuti said need kaks brändi ka kokku Ioniq 5 N mudeliga, mis tuleval aastal loodetavasti ka Eestisse jõuab. Miks mitte teha ka midagi veel erilisemat, eriti limiteeritud numbrites. Tegu on hetkel küll kõlakaga ning erinevaid jutte N Vision 74 kohta on tulnud ja läinud omajagu.

Kui aga mingi teema püsib nii visalt õhus, siis ehk on sellel siiski kindel põhjus? Kui oletused paika peavad, siis Korea uudiste kohaselt oleks Hyundai plaanid järgmised: toota 100 autot, millest 70 jõuab klientideni ja 30 leiaks kasutust autospordis – mis formaadis ja kuidas, pole muidugi selge.

Üldvõimsus peaks omajagu kasvama – isegi kuni 800 hj-ni. Kontseptautol oli see number pisut alla 700 hj. Siiski jääb elektriauto kahe elektrimootoriga. Aku saab aga energiat tänu vesiniku fuel cell tehnoloogiale. Võimsuse tõusuga oleks mõistlik eeldada, et kontseptauto pakutud 600 kilomeetrine sõiduulatus võib pisut langeda.

Kui see päriselt teoks saab – räägitakse aastast 2026 – siis kindel on see, et sõiduk kujuneb päris kalliks. Kuid Hyundai ja nende N-autode bränd on juba mitu aastat kasvanud ja vaid kiitustega tervitatud autosid väljastanud. Seega on võimalus, et selline piiratud tootmisega väga kalli sportauto plaan läheks isegi läbi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.