Elektriautod

Klassikalisest Alfa Romeo Giuliast tehti ülivõimas elektriauto

Rubriiki toetab

100% elektriline
Peugeot e-208 peagi siin
Vaata www.peugeot.ee

Võib olla oleks isegi õigem öelda, et Giulia sarnase auto, sest kere osas jääb originaalist alles umbes 10%, mootorit pole üldse ning kõik muu on samuti põhjalikult ümber ehitatud. Ehitajaks on Totem Automobili nimeline firma.

See, mis originaalkerest alles jääb, pannakse spetsiaalsele alumiiniumist platvormile, mis on oluline autole mõjuvate uute jõududega toimetulekuks. Turvapuur on võimalikult palju integreeritud kerejoonte sisse, et salongis mitte silma riivata. Samuti on kerele lisatud varjatult alumiiniumist esimesed ja tagumised põrkerauad.

Autol on 525 hobujõudu ja 940 Nm pöördemomenti. 0-100 km/h peaks tulema 3,4 sekundiga. 50,4 kWh akulahendus kaalub vaid 350kg ning peaks pakkuma natuke üle 300 km sõiduulatust.

Kere on muidugi süsinikkiust, et akudega lisanduvat kaalu kompenseerida. Esituled on ilmselgelt vana Giuliaga sarnased, aga tagumised kandilised tuled on asendatud nelja ümmarguse valgusallikaga.

Vedrustuses on standardlahendusesan Bilsteini reguleeritavad amordid, aga lisana võib saada ka elektrooniliselt kontrollitava või isegi õhkvedrustuse.

Sisemus ehitatakse kliendi soovide ja mõõtude järgi. Interjöör saab olema luksuslik ja stiilne ning ka näidikuteplokk on retro-digitaalne.

Totem tahtis autot näidata selle aasta Goodwood Festival of Speed üritusel, aga kuna see lükati edasi, siis on ka Totemi täpne avalikuse ette jõudmise kuupäev hetkel teadmata.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.