Kristiines hakkas tööle Tallinna esimene avalik uut tüüpi elektriautode kiirlaadimispunkt

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Topauto koostöös Elektritransport OÜ-ga avas täna Tallinnas Kristiine piirkonnas esimese kahesüsteemse avaliku elektriautode kiirlaadimispunkti, mis kasutab Euroopa standardit ning millega on võimalik murevabalt laadida kõiki elektriautosid.

Esimesel nädalal saab Topautos elektriautosid uue laadijaga tasuta laadida.

Tallinnas Kristiine linnaosas asuvas Topautos avatud laadimispunktis asub alates tänasest 50kW kahesüsteemne laadija, mis vastab nii CCS kui ka CHAdeMO standarditele. Siiani on Eestis olnud avalikuks kasutamiseks olemas vaid ChaDemo tüüpi laadijad, mis on keskendunud Jaapani päritolu elektriautode teenindamisele. CCS standard sobib ka Euroopa ja Lõuna-Korea elektriautode kiirlaadimiseks.

“Praegusele Euroopa standardile kohandatud laadijaid ehk CCS kiirlaadijaid oli võimalik Eestis kasutada Tartus Elektritranspordi laadijates. Topauto laadija on esimene uut tüüpi laadija Tallinnas, millega saavad oma elektriautosid käia laadimas kõik soovijad,” selgitas Topauto juhatuse liige Aivar Unt.

30% kiirem, kui ELMO kiirlaadijad

Elektritransport OÜ juhatuse liikme Raul Potisepa sõnul suudab uus CCS laadimissüsteemiga kiirlaadija laadida kuni 30% kiiremini kui vananevates ELMO kiirlaadijates. See tähendab, et 30- minutilise laadimise asemel saab sama koguse laetud 20 minutiga,” ütles Potisepp.

Topauto müügijuht Janek Eskor ja Elektritransport OÜ juht Raul Potisepp

Efacec QC45 kiirlaadimisjaam suudab laadida kõiki laadimisstandardeid järgides. Pärast kasutaja tuvastamist (kui autentimine on vajalik) valib laadija laadimisstandardile vastava ühilduvuse sõidukiga. Aku laadimise olek kuvatakse ja laadimistsükkel lõpeb iseenesest, kui aku saab täis. Kasutaja saab laadimise ka omapoolse käsuga lõpetada.

Laadija kasutamiseks tuleb end registreerida Elektritranspordi kodulehel (elektritransport.ee). Kuni 22. novembrini seda tegema ei pea, kuna sel perioodil on Topautos laadimine tasuta.

Praeguseks on Eestis CHAdeMO ja CCS kombineeritud laadimise standardiga kiirlaadimisjaamad paigaldatud Tartu kesklinna 5, Jürisse 1 ABB laadija, Pärnus Hesburgeri ette 1 ning nüüdsest Topauto Tallinna esinduse ette Kristiines.

Topauto Tallinna esinduse avalik kombineeritud kiirlaadimisjaam asub aadressil Sõpruse pst 18c.

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.