Elektriautod

Lotus ja Alpine löövad käed ja hakkavad elektrilist sportautot ehitama

Fotod: Lotus ja Alpine

Rubriiki toetab

Kui mõelda tänapäeva sportautodele, mis on kompaktsed, kerged ning seavad juhi ja sõiduelamuse prioriteediks, meenuvad kindlasti Lotus ja Alpine. Mõelda vaid, mida suudaksid nad saavutada koos.

Varsti saame teada, sest sportautotootjad Lotus Suurbritanniast ja prantslastest Alpine andsid teada, et nad alustavad tehnilist koostööd. Üllatus on aga selles, et tegemist on elektriautoga.

Alpine A110

Tegemist on koostööga, mis hõlmab nii uue elektrilise sportauto arendamist kui ka potentsiaalset kollaboratsiooni autospordis ja muudes tehnilistes aspektides.

Arvestades, et Alpine A110 on viimaste aastate üks kiidetumatest sportautodest ja Lotus on alati lippu kõrgel hoidnud kergete sportautodega, võib saabuv elektriauto olla midagi tõesti erilist.

Mõned väljaanded ennustavad, et elektrisportauto saab olema A110 järglane, kuid selleks kinnitust pole veel kumbki autotootja andnud.

Lotus Exige Cup 430

Renault’l, kelle katuse all on Alpine, on muidugi palju kogemust elektriautodega juba aastaid. Ei tasu ka ära unustada, et Lotus on samuti viimistlemas oma esimest elektrilist hüperautot Evija.

Loodame lähiaastate jooksul näha esimest, kerget, kompaktset ja tõeliselt sõiduelamuse jaoks ehitatud sportautot. Kui keegi sellega hakkama saaks, siis Alpine ja Lotus oleks üsna kindel panus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.