Elektriautod

Lotuse järgmine samm on elektriline sportsedaan ja seda juba varsti

Lotus Emira, foto: Lotus

Rubriiki toetab

Pärast automargi ajaloo esimese linnamaasturi ja seeriatootmise elektriauto Eletre avaldamist, kavatseb Lotus jätkata elektrilise sportsedaaniga, vahendab Autocar. Hetkel vaid Type 133 nimeline sedaan võtab sihikule Porsche Taycani.

Saabuv elektrisedaan jagab EPA nimelist platvormi Eletre elektrimaasturiga, mille testimise jooksul läbiti ka katseid platvormi enda dünaamika osas, mitte ainult maasturit silmas pidades. Üks Lotuse juhtidest Gavan Kershaw seletas Autocarile, et uus elektriautode platvorm on dünaamiliselt väga võimekas.

Kershaw kinnitas, et kõik vajalik tehnoloogia ja tehnika on olemas, et ehitada tõeliselt Lotuse moodi sõitev sportsedaan. Kere kaldumise kontroll, aktiivne õhkvedrustus, tagarataste keeramine ja aktiivne aerodünaamika on kõik saadaval, et muuta auto kiirusomadustelt väga võimekaks.

Kuna platvorm on jagatud Eletrega oletab Autocar, et ka Type 133 sedaani võimsaim variant saab tõenäoliselt vähemalt 600 hj tänu kahele elektrimootorile ja nelikveo. Tõenäoliselt on saadaval eri võimsusega ja võib-olla ka vaid üheelektrimootoriga, tagaveoline mudel.

Autocarile jagati infot ka saabuva elektrisedaani disaini osas. Õigepea on auto välimus lõplik, kuid Lotus üritab kindlasti disaini eristada Eletre linnamaasturist.

Kuigi briti autotootja “perekonna” sarnasust üritatakse hoida, lisati, et perekond ei koosne vaid kolmikutest või rohkematest mitmikutest. Type 133 sedaan laenab elemente nii Eletrest kui ka Emira sportautost, kuid peamine on saavutada elektrisedaaniga siiski piisavalt iseseisev välimus. Lotuse elektriline sportsedaan peaks saabuma järgmisel aastal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.