Maserati jätkab elektriautode pealetungi sedaaniga Quattroporte

Foto: Maserati

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Itaalia sportautomargi taastulek toob kaasa rohkelt elektriautosid: kõik uued mudelid, nagu linnamaastur Grecale, sportauto GranTurismo ja superauto MC20, saavad elektriversiooni. Sama rada jätkab ka sedaan Quattroporte, vahendab Autocar.

Intervjuus Suurbritannia väljaandele väitis Maserati juht Davide Grasso, et Porsche Taycani peatse rivaali disain on “eksimatult Maserati”.

Uus elektrisedaan, mis peaks jõudma turule alles tuleval aastal, asendab nii praegust Quattroportet kui ka väiksemat Ghiblit ning suuruselt asetub nende kahe vahele.

Maserati uus suund ongi luksuslikkus. Sarnaselt teiste hiljutiste mudelitega ei sihi Itaalia automark suuri müüginumbreid, vaid pigem pannakse rõhku unikaalsele Maserati-kogemusele ja muidugi ka paremale tasuvusele ettevõtte jaoks.

Autocari teatel on vihjeid, et Maserati uus mudel baseerub Stellantise grupis kasutuses oleval STLA elektriautode platvormil ning tehnoloogiat jagatakse Alfa Romeo poolt arenduses oleva Giulia elektrilise sedaaniga.

Quattroporte peamisteks rivaalideks on kahtlemata Porsche Taycan ning ka Saksa noobelkolmiku Audi, BMW ja Mercedes-Benzi kiireimad ja sportlikumad elektrisedaanid. On oodata ka Itaalia elektrisedaani kõige võimsamat versiooni Trofeo, mis võib saada võimsuse 1000 hobujõu ringis.

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.