Elektriautod

Mini peab koroonaviiruse tõttu oma disaini nime muutma

Fotod: Paula Johanna Adamson

Rubriiki toetab

100% elektriline
Peugeot e-208 peagi siin
Vaata www.peugeot.ee

Mini tuli hiljuti välja uue Cooper SE täiselektrilise autoga, mille puhul on mitmeid silmatorkavaid disainielemente, et seda tava-Minidest eristada.

Üheks on erilised ja päris ulmelise välimusega veljed. Ühest küljest ägeda välimusega, aga aitavad ka tuuletakistust vähendada. Õnnetul kombel valiti nende nimeks “Corona Spoke”, mis ilmselgelt tänases olukorras ei ole vast kõige parem variant.

“Corona Spike”, nüüdsest “Power Spoke”.

Kas ta nüüd just otseselt ostjaid hirmutab, aga eks PR-osakonnal on seletamist kõvasti. Seega muudeti velgede nime, milleks on nüüd palju tavalisem “Power Spoke”.

Mini Cooper SE elektriautoga oleme ka proovisõitu teinud, mis ilmus ajakirja Digi aprillikuu numbris. Paula Johanna Adamson sõitis elektrilise Miniga Pärnusse ja tagasi ning ütles kokkuvõttes, et kõik, mis Mini juures on lahe, on ka elektrilises autos alles – stiilne disain ja hea sõita.

Küll aga tuleb arvestada Mini suhteliselt väikese sõiduulatusega, mis Tallinn-Pärnu-Tallinn marsruudil oli väga oluliselt mõjutatud tuule suunast. Pärnusse minnes oli tuul vastu ja sõiduulatus kahanes palju kiiremini kui tagasiteel.

Märksõnad: , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.