Elektriautod

Peugeot toob aasta lõpus turule vesinikkütusel töötava kaubiku

Peugeot pakub nüüdsest sisepõlemis- ja elektrimootoriga mudelitele lisaks ka sellist elektrilist versiooni, mis on varustatud vesinikkütuseelemendiga.

Uus e-Expert Hydrogen CO2 heitmeid õhku ei paiska. Vesinikupaagi täitmiseks kulub vaid kolm minutit ning vastavalt esmastele WLTP testidele saab paagitäiega läbida üle 400 km. Uus sõiduk on saadaval kahes erinevas pikkuses (Standard ja Long) ning mõlemad versioonid on kandevõime mõttes sama võimekad, kui sisepõlemis- ja elektrimootoriga mudelid.

Uue põlvkonna tehnoloogia

EMP2 moodulplatvormil põhinev Peugeot e-Expert Hydrogen on täiselektriline sõiduk, millel on vesinikkütuseelement ja püsimagnetiga elektrimootor.

Sõiduki esiosas asuvas mootoriruumis paikneb vesinikkütuseelement, mis varustab elektrimootorit elektriga, sidudes kütusepaagis hoiustatava vesiniku õhuhapnikuga. Selle tulemusel eraldatakse väljalasketoru kaudu ainult veeauru. Püsimagnetiga elektrimootor arendab maksimaalset võimsust 100 kW ja pöördemomenti 260 Nm.

Sõiduki esiteljel asetseb e-Experti elektriversioonistki tuttav elektriajam ja käigukast. Kabiini istmete all asub liitiumioonaku, mille mahutavus on 10,5 kWh ja võimsus 90 kW. Mootoriruumist leiab ka kolmefaasilise pardalaadija võimsusega 11 kW ning sõiduki põranda alt paagisüsteemi, mis koosneb kolmest vesinikupaagist kogumahutavusega 4,4 kg, rõhul 700 bar.

Uues sõidukis kasutatavale kõrgepingeakule kehtib 8-aastane või 160 000 km läbisõidupiiranguga garantii.

Praktilises osas on kõik sama

Kaubiku maksimaalseks kandevõimeks on 1100 kg. Pukseerimisvõimekus on jäänud samaks – lubatud on vedada kuni 1000 kg haagist. Vedrustus on senisest 40 mm kõrgem.

Näidikupaneeli on uuendatud, et anda juhile sõiduki kohta maksimaalselt vajalikku teavet: näidik kuvab energiatarbimise taset (Eco, Charge või Power) ning vesiniku taset ja aku laetuse taset.

Uus kaubik on Euroopas saadaval alates 2021. aasta lõpust ​​ning Balti riikidesse jõuab see 2022. aastal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.