Selline on tootmisküps Volkswagen ID.Buzz, millest saab tõenäoliselt müügihitt

Fotod: Volkswagen

Viis aastat pärast esimese ideeauto ilmumist on ID. Buzz elektriline mikrobuss lõpuks kohal. Volkswagen loodab, et ikoonilisest hipibussist inspireeritud masinast saab sarnane ikoon elektrisõidukite ajastule.

Nii 5-kohalise väikebussina kui ka kaubavedamiseks tarbesõiduki variandina (ID. Buzz Cargo) saavad esialgu mõlemad mudelid ühe elektrimotoriga, tagaveolise veermiku. Teistest Volkswageni ID. elektriautodest tuttav elektrimootor toodab 204 hj (150 kW) ja 309 Nm.

Esmalt saabub ID. Buzz 77 kWh mahutavusega akuga, mida saab laadida kuni 170 kW kiirusel. Sõiduulatus pole ametlikult avaldatud. Autocari sõnul on hiljem plaanis ka soodsam, väiksema 55 kWh akuga mudel ja pika kerega varianti saab valida ka suurima 111 kWh akuga.

Tuntud elektriautode platvorm

Eesmised uksed on traditsioonilised, aga tagumised on lükanduksed, lisavarustusena ka elektrilised. Hiljem tuleb valikusse ka 7-kohaline pikendatud kerega versioon. ID. Buzz Cargo puhul saab valida kas ühe või kahe lükandukse vahel ning pagasiluuk võib olla nii traditsiooniliselt ülesse kui ka kahe luugiga keskelt paremale-vasakule avanev.

Volkswageni lektrisõidukite MEB platvormile ehitatud bussi tootmisversioon on üsna sarnane algsele ideeautole. Siiski on esiklaasi kaldenurka nii turvalisuse kui ka parema aerodünaamika tarbeks suurendatud.

Uus elektribuss saab ka Volkswageni adaptiivse veermiku DCC (Dynamic Chassis Control), millega kaasneb ka kolm sõidurežiimi: Eco, Comfort ja Sport. Kuna puudub eesmine elektrimootor, siis on ID. Buzzi pöörderaadius vaid 11 m, üle ühe meetri vähem kui Multivanil.

Mõõtudelt on avaldatud mikrobuss pisut kompaktsem kui viie aasta tagune kontseptauto, 4712 mm pikk, 1980 mm lai ja 1938 mm kõrge. See tähendab, et ID. Buzz on 192 mm lühem, 76 mm laiem ja 32 mm madalam kui lühema teljevahega Multivan.

Praktiline nagu üks korralik mikrobuss ikka

Interjöör on segu Multivanist tuntud praktilisusest ja ruumikusest, segades kokku elemente senistest ID. elektriautodest. See tähendab kahjuks ka siiani negatiivset tagasisidet saanud pea täielikult füüsiliste nuppudeta kasutajaliides ja meediasüsteem.

Näidikuteplokiks on 5,3-tolline ekraan ja standardvarustuses on infosüsteemi puutetundlik ekraan 10-tolline. Lisavarustusest saab valida ka suurema 12-tollise ekraani. Käiguvalits, mis ID.3 ja ID.4 mudelitel asub näidikutebloki raami küljes, on seekord roolisamba küljes eraldi kangina.

Üritades lisada rohkem värvi ja vältida igavaid suuri, ühevärvilisi pindu, pakub Volkswagen ID. Buzz interjööris mitmeid kirjumaid alternatiive. Praktilisusele rõhuvad mitmed panipaigad, kuni kaheksa USB porti ja lisavarustuses leiduv juhtmevaba nutitelefoni laadimine. Avarust lisab ka valikuline klaasist panoraamkatus.

Erinevalt Multivanist ei saa ID. Buzzi tagaistmeid täielikult eemaldada ja peab leppima vaid seljatugede alla klappimisega. Pagasiruum on 1121 liitrit, mis suureneb 2205 liitrini alla lastud tagaistmete seljatugedega. Lisavarustuses on ka kõrgem pagasiruumi põrand, tõstes selle kokku volditud tagaistmete kõrgusele, et saaks sõiduki tagumist osa kasutada voodina.

ID. Buzz Cargo tarbesõiduku mahutavus on 3,9 kuupmeetrit. Maksimaalne laadungi pikkus, kõrgus ja laius on vastavalt 2200 mm, 1250 mm ja 1700 mm. See tähendab, et mahutada saab kaks euroalust üksteise järel.

Ametlikud hinnad pole hetkel veel avaldatud. Autocar eeldab, et ID. Buzz Cargo tarbesõiduki baashind algab umbes 47 000 eurost ja viiekohalise ID. Buzzi baashind võib küündida kuni 60 000 euroni. Esimesed elektrilised mikrobussid peaksid kliendid kätte saama tänavu oktoobris.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.