Volkswagen ID GTI ideeauto on esimene näide kuulsa mudeli elektrimaailma jõudmisest

Fotod: Volkswagen

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Möödunud nädala Müncheni autonäituse üks staaridest oli ikoonilisest Golf GTI-st inspireeritud elektriline luukpära. Tüüpiliste punaste detailidega ideeauto vastab GTI embleemile ja kinnitab, et aastakümneid eksisteerinud mudel kestab ka elektriajastul.

Järgides sportliku luukpära traditsioonilist “retsepti”, on ID GTI esiveoline ja ka üks elektrimootor on paigutatud auto esiossa. Sarnaselt Golf GTI-ga on ka elektrilise versiooni esiteljel diferentsiaalilukk, mis jaotab võimsust esirataste vahel ja seega parandab tunduvalt sõiduomadusi.

Ideeauto on ehitatud Volkswageni elektriautoplatvormile MEB, mida kasutab ka hiljuti avaldatud ID 2.all luukpära. Elektri-GTI on pisut suurem kui praegune Polo.

Rohkem tehnilisi andmeid võimsuse ja suutlikkuse kohta autotootja ei avaldanud. Arvestades auto suurust, GTI-autode ajalugu ning fakti, et tegu on esiveolise luukpäraga, võiks eeldada, et võimsust on sel autol 200–250 hobujõudu.

ID GTI disain on küllaltki lihtne. Esiosas ühendab tulesid pikk LED-riba ja ka keskel olev Volkswageni embleem on valgustatud. Esikaitseraud on sportlikuma disainiga ning muidugi ei puudu auto ninalt ka punane GTI embleem koos punase joonega, mis jookseb esitulede alt.

Taga leiab selgelt eristatava tagaspoileri ning 3D-efektiga tagatuled, millel on samuti üle terve tagaosa ulatuv LED-riba. Ka tagumine Volkswageni logo on valgustatud. Välisdisainile panevad punkti retrodisainiga veljed ning 15 mm madalam vedrustus.

Interjööris jätkub tüüpiline GTI-autode stiil koos rohkete punaste detailidega. Muidugi leiab seest sportlikuma rooli ja istmed ning elektroonika poole pealt on olemas digitaalsed näidikud, suur meediasüsteemi ekraan ning esiklaasile kuvatav heads up display. Näidikuekraanil saab valida ka Vintage-režiimi, mis kuvab näidikuid sellisena, nagu need olid teise põlvkonna Golf GTI-l.

Kuna Volkswagen ID 2.all saab olema margi soodsam elektriauto, võiks eeldada, et ka ID GTI-st saab taskukohaseim elektriline GTI sportlik luukpära. Ametlikult pole autotootja potentsiaalset baashinda avaldanud, kuid Briti väljaanded pakuvad, et see võiks jääda 30 000 euro kanti.

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.