Universaalkerega Volkswagen ID.7 paneb rõhku ruumikusele ja suurele sõiduulatusele

Volkswageni esimene universaalkerega elektriauto ID.7 Tourer lubab sõiduulatuseks kuni 685 km, pakiruum mahutab samas kuni 1714 liitrit.

Uued Volkswageni mudelid tulevad Euroopa turule alguses mudelinimedega ID.7 Tourer Pro ja ID.7 Tourer Pro S, mõlemad versioonid on tagaveolised, võimsust on neil 210 kW (286 hj) ja pöördemoment kuni 545 Nm. ID.7 Tourer Pro elektriajamit toidab 77 kWh (bruto 82 kWh) aku. ID.7 Tourer Pro S kasutab uut 86 kWh (bruto 91 kWh) akut, mis võimaldab ühe laadimisega läbida kuni 685 km.

77 kWh akuga mudeleid saab laadida alalisvoolu kiirlaadimisjaamas, mille laadimisvõimsus on kuni 175 kW. Uue 86 kWh akuga ID.7 versioonide laadimisvõimsus on kuni 200 kW. ID.7-l on aku eelkonditsioneerimise funktsioon, mis võimaldab aku enne alalisvoolu laadimisjaama jõudmist laadimiseks ette valmistada. Laadimist alustades on kohe saadaval suurim võimalik laadimisvõimsus, hoides nii kokku aku soojenemisele kuluvat aega.

Mahuka universaalkerega

Universaalkerega elektriauto disaini iseloomustab pikk katusejoon ning nagu tootja ise ütleb, siis “stiili poolest on avangardne Tourer kombinatsioon kahest kerekujust: klassikalisest universaalist nagu Passat ning eriti dünaamilisest shooting brake’i mudelist nagu Arteon.”

Tänu kõrgendatud tagaosale mahutab ID.7 Tourer kuni 605 liitrit pagasit. Esiistmete seljatugede ja laeni koormatuna tõuseb see näitaja 1714 liitrini. Sellisel juhul on laadimisala ligi kaks meetrit pikk.

Kui varustuse nimekirjas kõvasti linnukesi teha, siis pakub ID.7 Tourer ka korralikult mugavust. Näiteks ergoActive-istmed koos survepunktimassaažiga või nutika klaasiga panoraamkatus. Katuseluugi klaasikihte saab elektrooniliselt lülitada läbipaistmatuks või läbipaistvaks, kasutades selleks laes paiknevat liugurit või IDA häälassistendi abi.

ChatGPT ja uus Wellness-rakendus

Standardvarustuses oleva uue IDA häälassistendi abil saab juhtida paljusid sõiduki funktsioone ja küsida vastuseid kõikvõimalikele küsimustele, millele vastamiseks kasutab häälassistent erinevaid andmebaase.

Pardal on lisavarustusena ka Wellness-rakendus. Olenevalt sõiduki varustusest võimaldab see eelseadistatud programmide kaudu reguleerida erinevaid sõiduki funktsioone, nagu taustvalgustus, heli, kliimaseade, istmete kliimaseade ja massaažifunktsioon, et parandada heaolu teekonna kestel või pauside ajal.

Suur valik abisüsteeme

ID.7 Tourer tuleb turule koos nüüdisaegsete abisüsteemidega. Nende hulka kuuluvad Park Assist Plus ja Park Assisti parkimisabisüsteemi mälufunktsioon, mis jätab meelde auto parkimismanöövrid kiirusel alla 40 km/h ja kuni 50-meetrise sõidukaugusega. Selleks peab juht ühe korra ise parkima ja parkimismanöövri salvestama. Travel Assisti on samuti edasi arendatud ja selle kõige värskem versioon kannab nime Connected Travel Assist koos Online Data’ga.

Süsteem (sealhulgas sõiduraja abi Lane Assist, adaptiivne kiirushoidik (ACC) ja hädaabisüsteem Emergency Assist) võimaldab abistavat piki- ja külgsuunalist juhtimist. Kõige uuem versioon toetab ka abistatud reavahetust kiirteedel ja reageerib nüüd veelgi sujuvamalt kui eelmine versioon. Autost väljumise hoiatussüsteem on uus arendus, olles Side Assisti reavahetussüsteemi laiendus. See suudab tagada, et ust ei avataks, kui tagantpoolt läheneb sõiduk (sealhulgas jalgrattad).

Standardvarustuses on uue põlvkonna liiklusohu hoiatusfunktsioon. Car2X süsteem aitab juhti, andes teavet teel toimuva kohta ja suudab hoiatada varakult teetöödest, liiklusõnnetustest, liiklusummikutest või alarmsõidukitest. Muude standardvarustusse kuuluvate abisüsteemide hulka kuuluvad autonoomne hädapidurdussüsteem Front Assist ja dünaamiline liiklusmärkide näidik.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.