Elektriautod

Uue Hyundai Kona elektriauto sõiduulatus on kuni 660 kilomeetrit, juba saab Eestis tellida

Rubriiki toetab

Uuenenud Kona Electric pakub jätkuvalt üht parimat täiselektrilist sõiduulatust kõigi elektriautode seas – kuni 660 km linnasõidul ja 484 km kombineeritud sõidul (WLTP). Uuendused hõlmavad peamiselt kujundust, tehnoloogiat ja praktilisust.

Alates märtsist valmistatakse Kona Electricut Hyundai Tšehhi tehases. See võimaldab autotootjal ostjate ooteaegu uute elektriautode kättesaamisel märgatavalt lühendada ning seal valmivad ka kõik Eestisse imporditavad Kona elektriversioonid.

Hyundai Kona Electric on saadaval kahe eri akuversiooniga: 39,2 kWh (136 hj) ja 64 kWh (204 hj). Võimsama aku ja mootoriga mudel kiirendab nullist sajani 7,9 sekundiga, 39,2 kWh akuga mudel aga 9,9 sekundiga ning tippkiirused on vastavalt 167 km/h ja 155 km/h. Pöördemoment on mõlemal puhul 395 Nm.

Võimsama akuga mudel suudab linnasõidul läbida kuni 660 km ning selle kombineeritud sõiduulatus on kuni 484 km. 39,2 kWh akuga KONA-l on vastavad numbrid 435 km ja 305 km.

Liitiumioon-polümeeraku laadimiseks kümnest kuni kaheksakümne protsendini kulub ainult 47 minutit, kasutades 100 kW võimsusega alalisvoolu (DC) kiirlaadijat. Kona Electricu Comfort ja Style põhivarustusse kuulub 10,5 kW võimsusega kolmefaasiline pardalaadija.

Iluvõret asendav kinnine lihtsate joontega sile pind annab autole täiesti uue näoilme. Selle muudavad eriti moodsaks uued LED-päevatuled, mis teevad auto visuaalselt laiemaks. Püstised õhu sissevõtuavad rattakoopa kaarte ees parandavad auto aerodünaamikat, vähendades tuntavalt turbulentsi esirataste piirkonnas.

Uus versioon on pikem

Uus Kona Electric on eelmisest versioonist 25 mm võrra pikem. See on saadaval paljude uute kerevärvidega, sh ka kahevärvilise katusega.

Esmakordselt on uus Kona Electric varustatud 10,25-tollise digitaalse näidikuplokiga, Style-i põhivarustusse (Comfortil lisavarustusse) kuuluv 10,25-tollise ekraaniga audio-, video- ja navigatsioonisüsteem on saanud kaasa kõik viimased uuendused.

Uue Kona Electricu omanikud saavad kasutada uusimat Bluelink’i versiooni, mis võimaldab neil kontrollida ja juhtida oma auto teatud funktsioone nutitelefoniga või häälkäsklustega.

Rakendus näitab auto sõiduulatust ja aku seisundit, samuti laadimisaegu erinevate avalike või privaatsete laadimispunktide kasutamisel. Autojuhtidel on ligipääs nutikale aku juhtsüsteemile, et valida laadimiseks ajad, mis vastavad kõige paremini nende päevakavale või rahalistele võimalustele, kasutades ära elektrienergia soodustariife.

Lisavõimalused veebi kaudu

Tänu kaugjuhitavale laadimisele saavad uue Kona Electricu omanikud käivitada ja lõpetada auto laadimise Bluelink-rakenduse kaudu vaid ühe nupuvajutusega oma telefoni ekraanil. Külmal aastaajal saavad aga kasutajad sama äpi vahendusel panna enda sisestatud ajal salongi eelsoojendamiseks tööle auto kütteseadme, kui auto on samal ajal ühendatud välise vooluallikaga.

Bluelink’i nn viimase miili navigeerimisfunktsioon aitab sõitjatel pärast auto parkimist ja sellest väljumist leida tee oma lõppsihtkohta, kasutades liitreaalsust või Google Maps’i. Väga kasulik funktsioon on ka serveripõhine marsruudi koostamine (Connected Routing) – see võtab arvesse serverisse salvestatud ja igal kuul uuendatud GPS-i kaudu päriselus kogutud kiiruseandmeid, et eesootavat liiklust viie minuti kaupa ette ennustada.

Uue Kona Electricu varustusse kuulub eelkäijast veelgi enam ohutust lisavaid lahendusi. Täiustatud Hyundai SmartSense-pakett, millega uus Kona Electric varustatud on, sisaldab mh tagurdamisel tuvastatud ristsuunalise liiklusega kokkupõrke vältimissüsteemi ja pimenurgas tuvastatud sõidukiga kokkupõrke vältimissüsteemi , mis mitte ainult ei hoiata juhti kokkupõrkeohu eest, vaid rakendavad ka pidurid vajadusel automaatselt tööle.

Uus funktsioon on ka hõivatud tagaistme märguanne, mille puhul kontrollitakse aga uksi, jälgides, kas enne sõidu alustamist tagauksi avati või mitte. Kui sõit on lõppenud, annab auto juhiukse avamisel juhile märku, kui keegi või miski asub endiselt tagaistmel.

Uus KONA Electric saabub müüki 01.02.2021 hinnaga alates 31 990 € (Hyundai Kona Electric 39 kWh 136 hj Fresh MY21).

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.