Elektriautod

Uus Polestari kontseptauto Precept hülgab tagasihoidliku disaini

Rubriiki toetab

100% elektriline
Peugeot e-208 peagi siin
Vaata www.peugeot.ee

Volvo katuse all tegutsev elektrifitseeritud autode tootja Polestar avaldas hiljuti uue kontseptauto nimega Precept. Erinevalt Polestari senistest mudelitest 1 ja 2, on ideesõiduki disain märksa julgem.

Tõenäoliselt on kõige tähelepanuväärsem aspekt uuest Polestarist see, et tegu polegi linnamaasturiga. Elektriauto on hoopiski neljaukseline sedaan.

Kui Polestari esimene masstootmisse minev mudel Polestar 2 oli pisut kentsakalt kõrge linnamaasturi sarnane sedaan, siis Precept on palju madalam. Olles laiem ja pikem, meenutab Precept hoopis GT-stiilis neljaukselist sedaani.

Disaini osas on selge, et põhjamaine, pigem tagasihoidlik disain on Polestari poolelt nüüd palju julgemaks läinud. Arvestades auto mõõte, võib Precept viidata elektriautotootja uuele mudelile, mis võiks pakkuda konkurentsi näiteks Porsche Taycanile ja Tesla Model S-ile.

Sõiduki interjöör on vägagi lihtne. Keskel domineerib pisut kentsakalt paigutatud suur ekraan ning eemaldatud on nii palju nuppe ja lüliteid kui võimalik. Õnneks püsib siiski rooli taga ka eraldi ekraan näidikute jaoks, seega nii lihtsakoelist interjööri nagu Tesla Model 3-s kannatama ei pea.

Tehnilises aspektis pole Polestar oma Precept kontseptauto kohta midagi hetkel avaldanud. Tegemist on kõige ehedama ideeautoga, mis näitab võimalikku disainisuunda brändi tulevaste mudelite puhul.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.