Elektriautod

Volkswagen esitles ID.3 elektriauto uuenenud versiooni

Rubriiki toetab

  • Enefit VOLT – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Kaks ja pool aastat pärast esimese põlvkonna turule jõudmist tuleb Volkswageni täiselektriline luukpära välja märkimisväärselt uuenenuna. Üle vaadati disain, interjöör ja tarkvaralahendused. Eestisse jõuab auto suvel.

Interjööris on tootja sõnul modernse disaini ja keskkonnasõbralike materjalide tegu õnnestunud kombinatsiooniga. Mikrokiudmaterjali Artvelours Eco kasutatakse uste viimistlusmaterjalis ja istmekatetes. Materjali koostises on 71% ümbertöödeldud materjali, mis on plastprügi taaskasutusest saadud teise ringi tooraine. Artvelours Ecol on uute tavamaterjalidega samad omadused, nagu vastupidavus ja tunne, mis tekib käega katsudes. Interjöör tervikuna on täielikult vaba loomset päritolu materjalidest.

Põhivarustuse täiendamiseks arvestati klientidelt saadud soovitusi. Näiteks juhiala pehmed, polsterdatud pinnad loovad tootja sõnul uue haptilise kogemuse ning ka uue disainiga ustel on pehmemad ja suuremad pinnad.

Põhifunktsioonid nagu Plug & Charge ja nutikas elektrisõiduki teekonna planeerija arvutab laadimispeatused nii, et sihtkohta jõutaks nii kiirelt kui võimalik. Selleks kasutatakse lisaks aku laetuse taseme jälgimisele ka hetke- ja ennustatavat liiklusinfot.

Laadimispeatuste vajadust hinnatakse dünaamiliselt laadimisjaamade võimsuse põhjal nii, et teekonna planeerija võib soovitada kahte lühikest laadimispeatust kõrge võimsusega jaamades, mitte ühte pikka peatust madala võimsusega laadimisjaamas.

Lisaks oskab süsteem kindlaks teha, kas laadimisjaam on parasjagu hõivatud ning jätab hõivatud jaamad soovitustest üldse välja. Vaatamisväärsusi näitab tasuta We Connect ID. äpp.

Martin Meiners

Uus ID.3 on varustatud kõige uuema põlvkonna tarkvaraga. See täiustab süsteemi toimimist ning võimaldab vastu võtta uuendusi üle õhu. Juhi ees asuval kompaktsel 13,4 cm (5,3 tolli) diagonaaliga ekraanil saab toimetada kasutades puutetundlikke nuppe multifunktsionaalsel roolil. Nüüd on põhivarustuses ka puuteekraan, mille läbimõõt on 12 tolli.

Menüüdesse lisati ka mitmeid funktsioone, mida kasutajad soovisid. Näiteks asub laadimismenüü nüüd puuteekraani kõige ülemisel tasandil ja on selgemalt struktureeritud.

Valikvarustusena saadav liitreaalsust toetav tuuleklaasinäidik näitab infot sõiduki liikumiskiiruse ja teiste funktsioonide kohta. Aktiivsed ja dünaamilised navijuhised projekteeritakse samuti tuuleklaasile. Juhile näib, nagu ilmuks juhised kümme meetrit sõiduki esiosast eespool ning need on esitatud õiges perspektiivis ja selgelt jälgitavatena.

Valikvarustuses on Travel Assist koos hajusandmete kasutamisega nüüd saadaval ka ID.3 puhul. Eesliikuja kiirusega kohanduv kiirushoidjaga (ACC) kontrollib sõiduki pikisuunalist liikumist kiirusel 0 km/h kuni tippkiiruseni ning sõidureashoidja kontrollib sõiduki külgsuunalist liikumist. Sõites maapiirkonnas, vajab Travel Assist vaid ühte teemärgistusjoont, et hoida sõidukit oma sõidureas – seda juhul, kui hajusandmed on saadaval.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.