Gaasiautod

Volkswagen ehitas 10 aastat tagasi gaasi peal sõitva Scirocco, millega võideti Nürburgringil

Foto:Volkswagen.

Sõiduentusiastide mekaks peetav Roheline Põrgu ehk Nürburgring Nordschleife on oma ligi sajandipikkuse ajalooga olnud tunnistajaks lugematutele võidusõitudele, treeningutele ning unustamatutele spordihetkedele.

Kõige kuulsamaks võidusõiduks trassi peal peetakse aga Nürburgringi 24-tunni sõitu, mida võrreldakse raskuse poolest isegi kurikuulsa La Sarthe rajaga Le Mansi võistlusel. Kümnete võistlusklasside seas on ka põnev alternatiivkütuseklass, kus on kõige võidukam seni olnud Volkswagen.

Kuna “tavalised” Sciroccod olid eelnevatel aastadel ringradadel mitmeid võite noppinud, otsustas Volkswagen 2009. aastal teha midagi erilist ning tuua kestvussõidule kaks Sciroccot, millest üks sõitis natuke ebatavalisema kütuse pealt. Kaheliitrine turbomootor kasutas kütusena ainult CNG gaasi ning saatis läbi DSG-automaatkasti esirataste poole teele 290 hobujõudu.

Võimsust suurendas ka maagaasi kõrge 130-ühikuline oktaaniarv, mis oli 25% väiksemate heitmetega kombineeritult igatpidi win-win olukord.

Sadadest osalejatest suutis GT24-CNG-ks dubleeritud rajamasin saavutada muljetavaldava 17. koha, jättes seljataha paljud suuredtegijaid nagu BMW või Porsche. Kuigi oma klassis oli Volkswagen ainus osaleja, tuleb sellise soorituse eest au anda. Ööpäeva peale juhtisid CNG-Sciroccot 4 võidusõitjat.

Muuhulgas saavutas auväärse 15. koha ka teine, vaid bensiinkütuse peal sõitev Scirocco.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.