Hea nipp

10 nippi, kuidas nutitelefoniga autost häid pilte teha

Rubriiki toetab

Sõiduvahendist kenade piltide tegemine on omaette kunst ja alati ei tule need välja nii nagu me tahaks. Professionaalne fotograaf Julian Calverley jagab lihtsaid nippe, mille abil saab oma neljarattaliselt sõbrast kauneid pilte ning seda ainult nutitelefoni abiga.

1. Mõtle nagu proff

Pole oluline, kas pildistad peegelkaameraga või mobiiliga. Oluline on, et astuksid välja oma mugavustsoonist ja otsiksid kohti, kuhu niisama ei satu. Selle jaoks otsi välja õige varustus, mis kaitseks vihma ja muude ilmaolude eest.

2. Pildista päikesetõusu ja -loojangu ajal

Päikesetõus ja -loojang pakuvad võimalust oma sõiduvahendist erilisemaid pilte saada. Parima tulemuse saavutamiseks tuleks kindlasti enne pildistamist veenduda, et auto oleks mustusest prii. Kindlasti pole liiast kaasas kanda ka puhast lappi ja vett, millega viimast lihvi anda.

3. Kasuta automaatseadeid

Hea pildi saamiseks ei pea eraldi nutitelefoni kaamerat seadistama hakkama. Selle asemel tuleks keskenduda pildile endale ning jälgida selle kompositsiooni. Tänapäeva telefonide automaatseadistused on piisavalt head, et nendega häid pilte saada.

4. Vaata suuremat pilti

Hea pildi saamiseks on oluline ka koht, kus seda teha. Õnnestunud pilt on selline, mis näeb kena välja ka väiksena, näiteks profiilipildina. Seepärast tuleks tausta ja autot vaadata ühtse tervikuna.

5. Halb ilm ei tähenda halba pilti

Üldjuhul pildistame me autot siis, kui vihma ei saja ja päike paistab, sest need on parimad tingimused. Alati ei maksa aga päikesepaistet taga ajada ning proovida fotosid teha hoopis vihmas või pilvedega. Nii on võimalik palju efektsem ja värskem tulemus saada.

6. Leia õige nurk

Pildistama asumisel ära kasutada suumi. Selle asemel liigu ümber auto ja otsi erinevaid nurki. Telefoni vähene liigutamine võib tulemusele suurt mõju avaldada, seega ära karda katsetada.

7. Jälgi sõiduki detaile

Auto pildistamisel jälgi, et rehvid oleksid kas otse või pildistajast eemale pööratud. Nii saad rõhutada velgi ning rehvi pinda on vähem näha.

Tulede kasutamisel tasuks päevatulesid vältida ja selle asemel eelistada parktulesid või LED-e. Samuti tuleks esiosa ja tulesid pildistada auto tulede kõrguselt, sest see annab parima efekti.

8. Kombineeri parimaid omadusi

Parima pildi aitavad saavutada erinevate komponentide ühendamine – hea taust, huvitav ilma ja valgusolud ning õige nurga all auto.

9. Ära töötle pilte üle

Mobiiltelefoniga pildistamise eelis on see, et fototöötluse saab kiirelt teha otse telefonis. Töötluse jaoks võib kasutada näiteks Snapseed rakendust, mis võimaldab pilte otse edasi jagada ka sotsiaalmeedia rakendustesse.

10. Pilditöötluse soovitused

Snapseed pakub erinevaid võimalusi fotode töötlemiseks. Proovi ja katseta pakutavaid funktsioone ja erinevaid filtreid parima tulemuse saamiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.