Hea nipp

Kuidas auto prügist puhtana hoida?

Foto: detaildaddy.com.

Rubriiki toetab

Autoga sõites tekib tihti tahes-tahtmata üleliigset prahti, mida kohe ära visata ei saa – kohvitopsid, salvrätid ja igasugused pakendid. Üks variant on iga kord autost välja minnes kogu autos leiduv rämps kokku korjata ja kohe ära visata, kuid pikemal reisil või kiirel päeval ei pruugi see alati võimalik olla.

Autodele on hulgaliselt prügikaste

Autoprügikastide valik on kirju ja neid saab tellida nii Eestist kui ka välismaalt, näiteks Amazonist. Valikus on prügikastid, mis kinnituvad istmete seljatoe külge ja prügikastid, mille võib näiteks uksesahtlisse pista. Kui prügi peamisteks tootjateks on lapsed, võiks eelistada seljatoe või keskkonsooli juurde kinnituvat konteinerit.

Valida võiks sellise prügikasti, mida on lihtne tühjendada ja mis on kindlasti ka vedelikukindel.

Enneta prahti organiseerija abil

Vedelema jäänud arved, tšekid, dokumendid ja muu paberimajandus muutub üsna kiiresti üleliigseks rämpsuks, mille seast olulise asja üles leidmine vajab eraldi otsimist. Auto kindalaekasse mahtuvasse organiseerijasse saab kõik sellised asjad kokku koguda, et need mõnel vabal hetkel jälle üle vaadata ja ebavajalik minema visata.

Hakkajamad võivad prügikasti ise valmistada

Kui prahi haldamise jaoks päris prügikasti ostma ei taha hakata, võib äraviskamiseni hoida prahti näiteks suletavas kilekotis. Mõned entusiastlikumad autoomanikud on prügikastiks võtnud lihtsalt hommikuhelveste hoiustamiseks mõeldud plastanuma ja sinna kilekoti sisse pannud. Seda saab lihtsasti hoida näiteks uksetaskus.

Foto: kuvatõmmis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.