Hea nipp

Kuidas vältida auto värvi kahjustumist?

Foto: www.detailingspot.com

Rubriiki toetab

Kõik on aegajalt kohanud autosid, mille lakikiht on maha koorunud ning värv tuhmunud. Selleks et oma sõiduvahendil sarnast olukorda vältida, tuleks kasutada ennetavaid nippe.

Pese autot õigete vahenditega

Kodustes tingimustes tasub valida auto pesuks selleks ettenähtud vahendid. Autošampooni kasutamine on kindla peale minek, kuna ei sisalda auto värvipinda kahjustavaid vahendeid. Samas tasuks hoiduda näiteks nõudepesuvahendi kasutamisest – kuigi see võib auto puhtaks pesta on sellel ka värvikihte kahjustav toime. Kvaliteetsed pesuvahendid ja -tarvikud on enamasti küll veidi kõrgema hinnaga kui tavalised šampoonid, kuid on auto värvikihi ja välimuse tagamiseks kindlasti investeeringut väärt.

Vahata autot regulaarselt

Lisaks eelnevale aitab värvikihti kaitsta ka selle katmine vahaga. Vaha moodustatud kaitsekiht ei lase värvil nii kergelt kahjustuda ning lisaks aitab see ka mustust auto pinnalt tõrjuda ja autol kauem puhtana püsida.

Paljudes autopesulates on kasutusel vahašampoonid ja eraldi programmid, mis lisavad kiirvaha kihi. Seega tasuks eelistada selliseid pesuprogramme. Parima tulemuse saavutamiseks tuleks aga auto spetsiaalselt üle lasta vahatada või seda ise teha.

Kata auto läbipaistva kilega

Auto katmine läbipaistva kilega on tõenäoliselt kõige murevabam lahendus, kuid kindlasti teistest variantidest ka kulukam.

Kile kasutamisel pole tarvidust auto vahatamiseks ning lisaks sellele annab see kaitse ka täkete ja kriimustuste eest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.