Hea nipp

Miks peaks auto puhastamiseks kasutama puhastussavi?

Rubriiki toetab

Autopesu sisaldab üldjuhul loputamist, pesu ning paremal juhul ka kere vahatamist.

Parima tulemuse saamiseks on selles protsessis muidugi veel mitmeid vaheetappe ja aineid, mida tavaliselt kodustes oludes aga üldjuhul keegi tegema ja kasutama ei vaevu.

Üheks selle protsessi osaks on ka puhastussavi kasutamine.

Milleks ja millal seda kasutama peaks?

Väga lihtsustatult öeldes aitab puhastussavi lahti saada auto kerele kogunenud mustusest ilma, et kahjustaks sõiduvahendi värvi. Ehk see aitab lahti saada pigist, tahkunud mustusosakestest, piduritolmust ja muust, mis paratamatult kasutamise käigus auto kere külge jääb.

Selleks, et teada, kas puhastussavi peaks kasutama või mitte, saab teha lihtsa testi. Kui auto on puhtaks pestud ja kuiv, libista näpuotstega üle auto kere. Kui see on kare, siis on põhjust ka savi kasutada.

Kuidas savi peale kanda?

Alustuseks on vajalik auto puhtaks pesta ja kuivatada. Seejärel tuleks väiksele alale kanda savipuhastusvedelikku, mida üldjuhul müüakse komplektis koos puhastussaviga.

Saviga hõõrudes on alguses tunda nakkumist ja takistusi, kuna savi kogub endasse mustuse. Hõõruda tuleks niikaua, kuni savi liigub takistusteta ning näppudega libistades pole enam karedust tunda. Seda protsessi tuleks korrata kogu kerel ning veenduda, et pind oleks savi jaoks piisavalt niisutatud.

Pärast puhastussaviga töötlemist on soovitatav kere ka vahatada, kuna see lisab värvile kaitsekihi, mis takistab uuesti mustuse kogunemist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.