Hea nipp

Tasub teada: Kuidas pesta mattvärviga autot?

Fotod:Pixabay.

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Mattvärvid võivad olla ilusad ja unikaalsed, ent nõuavad hoolduse mõistes samaaegselt ka ettevaatlikumat lähenemist. Seletame siinkohal lahti, millised konventsionaalsemad meetodid on siinkohal keelatud.

Automaatpesulaid tuleb vältida

Ilmselt on see reegel tuttav ka tavalise värvkattega hobiautode omanikele, ent mattvärviga kaetud autodele on automaatpesulad tabu. Nimelt võivad sellised pesulad põhjustada ebaühtlaseid laike värvkattel, kriimustusi ning muid kahjustusi.

Käsipesu on ainuõige lahendus, ent seda tehes ei tasu kasutada harju, käsna, pesukindaid ning tavalisi rätikuid. Enamjaolt soovitavad autotootjad kasutada puhast mikrofiibrist lappi.

Kõiksugused happelised plekid nagu lindude väljaheited või surnud putukad tuleks võimalikult kiiresti eemaldada. Kahjustuste korral värvitakse tavaliselt kogu kerepaneel uuesti üle, üksikuid kriime mattvärvi puhul reeglina ei lapita.

Vahatamine mattvärviga kokku ei käi

Poleerimine ning vahatamine võib tavalise metallikvärvi läikima lüüa, ent seda rõõmu mattvärvis auto omanikud tunda ei saa. Igasugune keskmine autopoe vaha, värviparandaja või lakk tekitab rohkem kahju kui kasu.

Ainus ühine faktor kõikide värvitüüpide juures on veega pesemine. Kui survepesuriga autot pesta, peaks pesuri ots olema vähemalt 25 sentimeetri kauguselt autokerest.

Lisaks tuleb jälgida, millistes ilmastikuoludes auto pikemat aega juba olnud on. Kui sõiduk on paar tundi kuuma päikese all istunud, tasub auto enne varju viia ja ära jahutada.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.