Linnamaasturid

Järgmise põlvkonna Range Roverit märgati BMW V8 mootoriga sõitmas

Foto: Jaguar Land Rover.

Uut 2021. aasta Range Roverit märgati kamuflaažis sõitmas ning väljaande Autocar andmetel on sel nüüd BMW toodetud 4,4-liitrine V8 mootor.

Äsja avalikkuseni jõudnud testiauto piltidelt on näha praeguse mudeli kere, kuid erinevate vedrustuse ja väljalaskesüsteemi osadega sõidukit, millel peaks olema ka V8 mootor, mida kasutab näiteks BMW M850i mudel.

Möödunud kuul sõlmisid Jaguar Land Rover ja BMW ka omavahelise koostööleppe, mille raames peaks baierlane hakkama briti autotootjat sisepõlemismootoritega varustama. Uudist kajastanud Autocar toetus küll anonüümsetele allikatele, kuid koostööst on JLR ja BMW teatanud ka avalikult, kuigi esialgu pidi koostöö fookuses olema elektri- ja hübriidautodele järgmise põlvkonna tehnoloogia arendamine.

Järgmine Range Roveri põlvkond ehitatakse juba uuele alumiiniumil põhinevale platvormile, mis peaks senistest ka kõige kergem olema. MLA (modular longitudinal architecture) saab kõikide tulevaste JLR mudelite baasiks, alates Jaguar XE-st kuni Range Roverini välja. Platvormi kaal on eriti oluline kui arvesse võtta elektriajamite ja -akude kaalu, mis järgmistes põlvkondades kindlasti olulist rolli mängima hakkab.

Jääb näha, mida täpsemalt JLR ja BMW koostöö endast tulevikus kujutab ning kuidas JLR oma mudelivalikut elektriliseks muutma hakkab. Vaata pilte kamuflaažis 2021. aasta Range Roverist siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.