Oksjonile jõuab unikaalne V-8 mootoriga Range Roveri limusiin

Fotod: Iconic Auctioneers

Kuulsuste omanduses olnud luksusautod omavad tihtipeale lisaväärtust puhtalt ajaloo tõttu. See nädalavahetus oksjonihaamri alla minev Range Roveri limusiin on aga peale rariteetsuse ka üsna kirju ajalooga, kuna algselt on see ehitatud Brunei sultani perekonnale.

Algselt 1994. aasta Range Rover Classic LSE baasil ehitatud limusiin on ümber ehitatud Suurbritannias Townley Corss Contry Vehicles Ltd poolt, kes on vanemate Land Roveri modifitseerimises tuntud tegija rikaste klientide seas.

Maasturi kere on pikendatud umbes 101 cm võrra, lisatud on üks paar fikseeritud ja ilma ukselinkideta uksi küljepaneelideks ja katust on tõstetud umbes 20 cm jagu. Veel on näiteks lisatud ka katuseluuk ja Range Roveri traditsiooniliselt kahes osas avatav pagasiluuk on muudetud üheks tükiks ja avaneb traditisioonilisel viisil.

Interjöör on muidugi täielikult ümber tehtud, vähemalt esiistmetest tahapoole minnes. Suur osa salongist on kaetud punase nahaga ja taga on kokku kolm istet, üks sõidusuunaga risti. Eriti ägeda retrohõngu annavab ka kaks 8-tollist kineskooptelekat koos VHS kassettimängijaga.

Range Roveri limusiin on algselt ehitatud Brunei sultani perekonna tellimusel, sultani noorema venna prints Jefri jaoks. Suurbritannias sai auto lisakuulsust, kui 2000. aasta juunis kasutati seda boksilegendi Mike Tysoni transportimiseks Glasgows, Šotimaal.

Hetkel on auto läbisõit 27 320 km ja müük leiab aset juba homme (laupäeval), Iconic Auctioneers NEC Classic Motor Show Sale oksjonil. Hetkel sihitakse auto eeldatavaks müühihinnaks 30 000 kuni 40 000 naelsterlingit, mis on umbes 34 310 kuni 45 747 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.