Nutikas reisimine

Geenius arvustab: see ajakiri on parim autoreiside-isutekitaja

Rubriiki toetab

Oleme juba kordi maininud, et autoreisid on üks parimatest viisidest nii oma kodu-, kui ka välisriikide avastamiseks. Muidugi on ühed tähtsamad osad korralik planeerimine, ööbimiskohtade leidmine ja olenevalt vajadustest ka näiteks väikeste kaasreisijatega arvestamine.

Kuid tõelistel autohuvilistel on veel rohkem prioriteete. Oleme ühte omamoodi kultuuriga seotud teemat käsitlenud, milleks on automuuseumite leidmine erinevates riikides. Aga kuidas leida parimaid teid sõitmiseks?

Foto: Sulev Ladva

Mõned aastad tagasi avastasin ajakirja nimega “Curves”. Tegemist pole tavalise igakuise väljaandega, kuna 2015. aastast, kui anti välja esimene number, on nüüdseks jõutud kümnenda väljaandeni.

Hingestatud autosõidu ajakiri

“Curvesi” moto on “Soulful driving” (hingestatud sõitmine), mis peegeldab selgesti ka ajakirja sisu, milleks on erinevate ägedate mägi- ja muude kurviliste teede tutvustamine.

Foto: Sulev Ladva

Muidugi on kaetud kurikuulsad Lõuna-Prantsusmaa, Põhja-Itaalia, Šveits ja Austria teed, kuid muuseas leiab teid ka Šotimaa, California ja Pürenee mäestik Hispaania-Prantsusmaa piiril. Enneolematult ilusad pildid ning parimad ideede järgmiseks autoreisiks on kõik olemas.

Iga number lahkab antud piirkonda põhjalikult, jagades terve reisi ära mitmeks päevaks. Kirjeldatud on kõiki teid, soovitatud teepeale jäävaid hotelle, söögikohti ning isegi antud soovitusi, mis aegadel antud kante avastama peaks.

Foto: Sulev Ladva

Peab ära märkima, et esimesed numbrid on väljastatud vaid saksa keeles, kuid hilisemad on saadaval nii inglise kui ka saksa keeles.

Kodus riiulis ootamas

Mõned kuud tagasi tellisin endale neli erinevat “Curvesi” numbrit (Lõuna-Prantsusmaa, Austria, Põhja-Itaalia ja Põhja-Saksamaa koos Taaniga) ja ei ole kuidagi pidanud pettuma.

Foto: Sulev Ladva

Kuigi neljast regioonist on siiani külastust leidnud vaid Lõuna-Prantsusmaa, on väga tore ajakirju lehitseda, suu ammuli imeilusaid pilte vaadata ja unistada: “Kunagi kindlasti jõuan sinna”.

Kui ka juhtub, et lähiajal ei jõua Austria või Põhja-Itaalia mägiteid nautima, siis idee ei kustu ju iial ja ajakirjad on autoreisi isu tõstnud peaaegu, et kannatamatu tasemeni.

Foto: Sulev Ladva

Seega, kui otsid seda viimast tõuget, et välja mõelda, kuhu ja milleks peaks järgmise autotripi ette võtma, soovitan vaadata, kas üks kümnest “Curves” ajakirjast katab regiooni, mis sinule meelejärgi on. Olen üsna kindel, et ajakiri reisiisu ära ei aja.

Vaata kõiki “Curves” ajakirju siit, kust neid soovikorral ka muidugi koju tellida saab.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.