Nutikas reisimine

Üks ootamatu vahend, mis teeb lastega reisimise palju toredamaks

Rubriiki toetab

Tõukeratas.

Misasja? See on ju nii suur, kuhu see mahub? Raske ju ka! Tõsi, lennureisil, kus iga pagasikilo on arvel, vajab see natuke nuputamist. Autoreisil on see aga vähemasti sama vajalik asi kui kaelapadi või minikülmik.

Tõukeratas on lastele, kelle vanusevahemik on umbes 4-14, täiesti imeline vahend, et ilma suurema tüli, nutu ja tüdimuseta läbida normaalseid vahemaid reisi sihtkohas. Ükskõik, kas eesmärgiks on natuke kaugemal asuv rand, vaatamisväärsus vanalinna teises servas või eriti kihvt restoran teises linnajaos, lapsed väsivad igal juhul. Või tüdinevad, mis tavaliselt väljendub selles, et nad ei jaksa kõndida.

Kui endal pole, laenake

Kui endal ratast pole, siis tasuks enne reisi kasvõi mõnelt tuttavalt laenuks paluda ja lasta natuke lastel harjutada. Väiksemad lapsed, enda näitel 5- ja 10-aastased, mahuvad ka kahekesi ühe rattaga sõitma – väiksem ees, suurem taga.

Eesmärk ei ole kihutada ja trikke teha, seetõttu ei pea ka kiivreid kaasa vedama. Mõte on, et nad saaksid hoida normaalset täiskasvanute kõndimistempot ilma väsimata ja selleta, et leemendav isa neid kilomeetrite kaupa kukil veab. Lisaks tundub tõuksiga sõitmine alati toredam, kui jalgsi kõndimine ja hea tuju on garanteeritud.

Kompaktsemad rattad on võimalik ka niivõrd väikseks teha, et mahuvad lennuki alla pandavasse pagasisse kui ka sihtkohas olles ühistransporti (metroo, tramm, buss). Närvirahu ja mõnusama reisi huvides võite ju mõned enda riideesemed või jalanõud maha jätta.

Märksõnad: ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses