Uudis

ABB selgitab, miks on viimasel ajal ELMO laadijatega probleeme olnud

Elektriautode laadimistaristu ELMOFoto: Meelis Meilbaum/Virumaa Teataja/Scanpix

Eelmise nädala reedest kuulub elektriautode kiirlaadimistaristu ELMO Elektrilevile ning ühtlasi ka sellest päevast alates on elektriautode omanikud täheldanud mitmeid probleeme ELMO laadijatega.

Põhiprobleemid on puudutanud e-teenindust ning laadijaid, mida ei ole kasutada saanud. Kuigi ELMO kuulub nüüd Elektrilevile haldab laadijate tehnilist poolt endiselt ABB ja seetõttu ei osanud Elektrilevi pressiesindaja öelda, millest on probleemid tingitud olnud.

Kuigi ABB oli valmis teemat kommenteerima jäid nad oma vastustes üsna lakooniliseks.

Kumbki ettevõte ei avalda, millal läheb tehniline pool üle Elektrilevile

Elektrilevi kommunikatsioonijuht Peeter Liik kinnitas, et teenuse toimimise eest vastutab küll Elektrilevi, kuid ülemineku perioodi vältel haldab elektriautode laadijate tehnilist poolt ABB, kes tegi seda ka varasemalt.

Samuti on ELMO kasutajate jaoks endiselt avatud G4Si poolt pakutav infoliin, kust saab 24-tundi päevas informatsiooni küsida. Millal võtab tehnilise poole Elektrilevi üle ei osanud või soovinud Liik öelda.

Seda, et ELMO laadijatega on tavapärasest rohkem probleeme olnud just sellest ajast saadik, mil selle täieõiguslikuks omanikuks sai Elektrilevi on ABB kommunikatsioonispetsialisti Sven Sommeri kinnitusel puhas juhus.

Tema sõnul on tehnilised probleemid olnud tingitud laadijate sidesüsteemi probleemidest. Sommer ei soovinud probleemi lähemalt kirjeldada.

“Kuna tegemist on väga suure taristuga, siis võib esineda tehnilisi probleeme – need oleme aga kõrvaldanud õigeaegselt vastavalt lepingus sätestatule,” ütles ta.

Sommeri kinnitusel ei ole ELMOs tehnilises mõttes pärast Elektrilevile üleminekut mitte midagi muutunud.

Enim on probleeme märgatud Ülemiste keskuse parklas olevate laadijatega. Sealse tehniline rike peaks Sommeri sõnul olema tänase päeva jooksul parandatud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.