Eestlased Genfis: Tartu nahameister on valmistanud kahe superauto interjööri

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Efektse Hispano-Suiza disain lähtub kunagisest 1930ndate Dubonnet Xenia mudelinime kandvast autost

Genfi autonäituse vaieldamatult suurim staar on ulmelise välimusega Koengiseggi uus hüperauto Jesko. 1587 hobujõudu, eeldatav tippkiirus kuni 480 km/h ja eriline, 9 siduriga ülikerge käigukast. Vähem teada on fakt, et selle auto valmimise juures on olnud mitmeid eestlasi.

2016. aastal käis “Pealtnägija” Koenigseggi tehases kohal ning tutvus kuue eestlasega, kes seal töötavad. Väidetavalt on ka Jesko eriline käigukast just Eesti inseneride poolt välja töötatud.

Istmekatted valmistas Koeniseggi hüperautole Eesti meistrimees

Autogeenius helistas aga Imre Ulstile, kelle käe alt on tulnud Jesko istmed, täpsemalt selle nahast kate. Kuigi nahameister tuli hiljuti Koenigseggist ära, siis Genfi mõeldud Jesko puhul tuli ta rootsi hüperautode tootjale appi, et auto ikka kindlasti näituseks valmis saaks.

Legendi uuestisünd

Selgus aga, et Koenigsegg pole näituse ainuke auto, mida kaunistab Imre Ulsti kätetöö.

Genfis näidatakse ka vastuolulise välisdisainiga elektrilist superautot Hispano-Suiza Carmen, mille salongi nahatöö on tehtud samuti Imre poolt ning seda kinnitab ka istmesse pressitud kaubamärk Imredning. Pilti tervest auto interjöörist saab näha SIIN.

Üle tuhande hobujõu ja toodetakse vaid 19 autot

Kaheksa Koenigsegg Agerat üksinda ära sisustada

Imre Ulst oli Koenigseggi sisuosakonna juht ja looja. Tema käe all ja juhtimisel on saanud sisu umbes 40 Koenigseggi sõidukit (Agera R, Agera RS, one:1 ja Regera).

Esimestel aastatel pidi ta terve salongi sisuliselt üksi valmis tegema, mis võttis meistril ligi 3 kuud aega. Selliselt valmis umbes 8 Agerat.

Lõpuks kasvas töömaht nii suureks, et Imre sai endale abilisi ja Koengiseggist ära tulles tegeles auto interjööriga juba kuus inimest.

Hispano-Suiza iste

Maailmakuulsa tootja juurest lahkumise põhjuseks oli lihtne soov kodumaale naasta. Rootsis elamise ja töötamise projekt oli nagunii algusest peale planeeritud ajutisena ning lõpuks sai lihtsalt otsus vastu võetud.

Mööda maailma erinevate autotootjate juurde reisida meister enda väga ei taha. Telefonikõne ajal oli ta küll Hispaanias, kus töötab kahe Hiina elektrilise sportauto kallal, aga see oli pigem asi, mis iseenesest juhtus, kuna töö on samas kohas, kus Hispano-Suizat ehitati.

Imre Ulsti ettevõtte kaubamärk

Edaspidi plaanib Imre jääda ikkagi Tartusse ja oma teenuseid pakkuda enda ettevõtte alt ning kui mõni kuulus tootja soovib temalt interjööri, siis kindlasti leiavad nad mingi kokkuleppe, et enamik töid saaks ära teha ilma Eestist lahkumata.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.