Uudis

Elektriautode laadimisvõrgustik võib 1. septembrist lakata töötamast

ELMO võrgustikus on 167 kiirlaadijat. Foto: Ants Liigus/Scanpix

Elektriautode laadimiseks loodud üleriigiline ELMO laadimisvõrgustik võib tulevast laupäevast (1. septembrist) lakata töötamast. Täbar olukord tuleneb ministeeriumi korraldatud enampakkumisest, mille tulemus on halduskohtus vaidlustatud.

ELMO teenusepakkuja SA KredEx ei oska öelda, kas nad jätkavad teenuse pakkumist pärast eelnimetatud kuupäeva. Tavalisele tarbijale tähendab see seda, et laupäevast alates ei saa nad elektriautosid laadimispunktides täita.

Kuigi majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) korraldatud enampakkumisel tegi parima pakkumise Luku-Expert OÜ ei kuulutanud MKM neid võitjaks. Sellest tulenevalt pöördus Luku-Expert Tallinna halduskohtusse, mis on tehingu 30 päevaks peatanud.

KredExi kommunikatsioonispetsialist Joonas Kerge ei osanud ajakirjanikule öelda, kas elektriautode laadimistaristu toimib 1. septembrist alates. Kerge väitel sõltub see KredExi ja ABB (ELMO haldaja) vahelisest lepingust, mida ei ole veel pikendatud.

Kommunikatsioonispetsialisti sõnul teeb KredEx tööd selle nimel, et saaks ABBga lepingu sõlmitud. Kui teenusepakkujana jätkab KredEx, siis informeerib sihtasutus kliente sellest hiljemalt 31. augustil.

MKM ei kuulutanud parima pakkumise tegijat võitjaks, kuna ministeeriumi sõnul ei suutnud Luku-Expert nõuetekohaselt ja juriidiliselt siduvalt tõendada lubadust teenuse katkematuks jätkumiseks.

Hanke võtjaks kuulutati Elektrilevi, mis tegi 350 000 ehk 15 000 eurot väiksema pakkumise Luku-Experdist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.