Esimene tõsisem liivapäev Dakaril sobis eestlastele hästi

Fotod: MCH Photography

Dakari neljas päev oli kokku 574 kilomeetrine ja sõideti ring, millega jõuti õhtuks tagasi Ha’ilis asuvasse laagrisse. See oli esimene katse, mis koosnes suuremas osas düünidest ja see eestlastele sobis. 425 kilomeetrise katsel olid Urvo Männama ja Risto Lepik (Toyota Hilux) autode arvestuses 22. kohal ning Toomas Triisa ja Mart Meeru (Can-Am Maverick X3) 14. kohal.

Männama ja Lepik kaotasid katse võitnud Sebastien Loebile ja Fabian Lurqunile 48.32 ning kaardilugeja Risto Lepik tõdes, et see oli senine parim päev.

„Tänane päev läks väga hästi. Hea kiire rada oli, navigeerimisvigu ei olnud. Paar päeva tagasi, kui meil olid siin probleemid tehnikaga ja langesime tahapoole, siis seadsime endale plaani, et tõusta taas ettepoole.

Ühe päevaga kõiki mehi maha murda ei õnnestu aga kahe päevaga suutsime oma positsiooni parandada küll ja homme on meil võimalus startida taas eestpoolt. Katse oli täna suuremas osas liiv ja ülejäänud osa, mis oli tugevama pinnasega oli selline kiire ja kokkuvõtvalt saab öelda, et oli väga hea katse,“ rääkis Lepik.

Peale neljandat päeva asuvad nad üldarvestuses 40. kohal, kaotust ralli liidritele, samuti Toyota Hiluxiga sõitvatele Nasser Al-Attiyah’ile ja Mathieu Baumelile seitse ja pool tundi.

Urvo Männama ja Risto Lepiku neljanda katse kokkuvõte on SIIN.

Toomas Triisa ja Mart Meeru liikusid läbi päeva tõusvas tempos ja katselt neile 14. koht. Kaotust katse võitnud T4 klassi liidritele Marek Goczalile ja Maciej Martonile oli 31.32. T4 klassi kokkuvõttes on nad peale nelja katset 15. kohal ja kaotust liidritele 2.31:56 Kaardilugeja Mart Meeru tõdes, et see katse sobis bagidele väga hästi aga päris ilma seiklusteta ka ei saanud.

Mart Meeru

“Tore päev oli, kogu senise Dakari lemmik. Kõik see liiv, see sobis bagidele ja meil oli ikka äge hoog. Mehi tuli kogu aeg selg ees vastu. No ja juhtus ka. Läksime ühest düünist üles, meie ees oli üks veokas. Ütlesin Toomasele, et pane natuke juurde, me ei jää siia pidama. Ei jäänudki, jäime hoopis düüni taha aga tegime enne ühe kukerpalli ka. Ise olime okei aga masin ei tahtnud kohe käima minna, muidu oleks seal loetud sekunditega edasi pannud. Pidime oma jupid ka kokku korjama ja saime edasi liikuma,” võttis Meeru päeva kokku.

Toyota Gazoo Racing Balticsi koosseisus Benediktas Vanagas ja Kuldar Sikk (#214) katkestasid 4. kiiruskatsel juhtunud õnnetuse tagajärjel katse ja otsustasid Benediktase tervise huvides tänavusel Dakari rallil mitte jätkata. Auto tabas esiosaga kivi ning kokkupõrge oli niivõrd tugev, et paksust metallist põhjakate oli keskelt lõhki rebitud. Löögi tagajärjel saigi Vanagas piisava põrutuse, et meedikud soovitasid mitte jätkata.

Dakari viies päev koosneb taas ringist, kui õhtuks ollakse tagasi samas laagris Ha’ilis. Päeva pikkus on 645 kilomeetrit, katse osa on 373 kilomeetrit. Taas saab olema liivane päev, mis vaheldub kõvema pinnasega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.