Uudis

Ettevaatust: kasutatud auto seiskus 15 km järel, müüja ei vasta ühelegi kirjale

Foto: Thomas doerfer, Wikipedia

Tarbijavaidluste komisjoni jõudis järjekordne juhtum, kus odavat, aga sõidukorras autot müünud firma ei ole valmis vastutust võtma.

Komisjoni poole pöördus ostja, kes soetas firmalt Autodeost OÜ 599 euro eest 2004. aasta Renault Megane Scenicu. Kuna hetkel ühtegi sarnast müügis pole, on raske öelda, kas tegu odava või väga odava pakkumisega. Sama vanad tavalised Megane luukpärad maksavad alates 1000 eurost.

Kuigi 599 euroga ei saa eeldada muretut autot, siis 15 kilomeetri järel seiskuv ja edasi mitte sõitev auto pole ka päris normaalne. Tarbija pöördus 17.01.2020 kirjalikult kaupleja poole ning nõudis auto parandamist või makstud 599 euro tagastamist.

Müüja ignoreeris kõik

Enne kirjaliku kaebuse esitamist oli tarbija püüdnud kauplejaga kokku leppida ka telefoni teel. Tarbija kaebusele kaupleja ei vastanud. Autodeost OÜ ei vastanud ka komisjoni kirjale.

Komisjoni otsusest järeldub, et ka kasutatud asja puhul peab olema võimalus selle sihipäraseks kasutamiseks. Tarbijal selline võimalus puudus, sest auto purunes juba 15 km kasutamise järel. Poolte vahel sõlmitud müügilepingus ei olnud tingimuseks seatud kohese remondi vajadust ehk sõidukõlbmatu auto müümist. Auto parandamiseks ei ole kaupleja
midagi teinud.

Komisjon, hinnanud kogutud tõendeid leidis, et tarbija avalduse kuulub rahuldamisele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.