Euroopa Le Mansi sarja teisel etapil jäi Martin Rumpi ja tema kaassõitjate hea tempo ebaõnne varju

Fotod: Martin Rump Racing, Facebook

Kuigi Proton Competition #93 Porsche 911 RSR auto, mida juhtisid Martin Rump, Michael Fassbender ja Richard Lietz oli üldiselt hea tempoga ja alustas kõrgel kohal, tabas neid sõidu teisel tunnil mitu korda ebaõnn.

Europa Le Mans’i sarja (ELMS) tänavune teine etapp Le Castellet Paul Ricard ringrajal Lõuna-Prantsusmaal algas GTE-klassis Rumpi meeskonnale väga hästi. Kvalifikatsioonis suutis Fassbender sõita end kolmandaks ja pärast starti suutis iirlane esimeste kurvide sagimise taustal tõusta oma klassi teisele kohale.

Sõidu algus oli Fassbenderil väga hea tempoga, pikendades vahet kolmanda koha ees, samas hoides end üsna lähedal liidrile, samast tiimi kuuluvale #77 autole, mida juhtis Christian Ried. Kui sõidetud oli 30 minutit, oli kolmas koht Fassbenderist umbes kuue sekundi kaugusel ja sealt edasi oli pikk jada autosid, kõik tihedalt koos.

Kui kolmandale kohale pürgis #95 TF Sport meeskonna Aston Martin Vantage AMR, hakkas seda juhtinud John Hartshorne tasapisi Fassbenderile järgi jõudma. Sõidetud oli 43 minutit ning Aston Martin oli Porschel juba päris kannul ja suutis #93 Proton Competition autost mööduda umbes 10 minutit hiljem.

Sõit läks siiani hästi, kuniks…

Pärast esimest boksipeatust, kus Fassbender jäi auto rooli, naases ta rajale otse #77 Porschet juhtinud Christian Riedi taha, jällegi teisel kohal.

Mõni ring hiljem, kui sõidetud oli üks tund ja 15 minutit läks Fassbenderist mööda #55 Spirit Of Race Ferrari 488 GTE Evo. Kui oli sõidetud umbes poolteist tundi sai varem Fassbenderit kimbutanud #95 TF Sport temast jälle mööda.

Paar ringi hiljem oli #93 Porsche sabas meeskonna teine sõsarauto #16 Proton Competitioni Porsche. Kahjuks aga hindas auto #16 juht Ryan Hardwick möödumiskatse võimalust valesti, riivates kolmanda kurvi pidurdamisel küljepealt #93 Fassbender autot, mis tegi seejärel pirueti. Iiri võidusõitja langes vaid koha võrra, viiendaks, kuid kuues koht #50 Formula Racing meeskonna Ferrari 488 GTE Evo oli lähedalt kannul.

Korra sai Fassbenderist #50 autot juhtinud Johnny Laursen ka mööda, kuid kuna osaliselt toimus manööver üle raja piirjoonte, pidi ta koha tagasi loovutama. Sõidetud oli tund ja 43 minutit, kui Ferrari juht üritas uuesti mööduda #93 Porschest, seekord viimases kurvis. Kurvist väljudes oli kontakt mõlema auto vahel ja jällegi väljus kaotajana Fassbender, kes tegi taas pirueti ja auto sai ka viga.

Rajale ilunud turvaauto korjas rajalt kahe GTE auto vahelise õnnetuse tulemusena asfaltile jäänud süsinikkiust kerepaneelide tükid ära. #93 Proton Competitioni Porsche langes seega 8ndale kohale, paar ringi peale turvaauto lõppu naases Fassbender jälle boksi, et anda autojuhtimine üle Martin Rumpile.

Matin Rump alustas tööd kohtade tagasivõitlemiseks

Rump naases rajale 11ndal kohal, kui sõita oli pisut alla kahe tunni ja esimesed paarkümmend minutit kulus aeg eesolevate autode kätte saamiseks. Kui nad juba sihikul olid, hakkas Martin kohe tegutsema.

#50 ja #51 Ferraridest sai Rump rajal mööda üsna vähese draamata, kuid pikem duell saabus ka Fassbenderist kaks korda mööda saanud #95 TF Sport Aston Martiniga, mida nüüdseks roolis Ben Tuck.

8nda koha duell kestis mitu ringi, korra sai Martin Rump viimase kurvi sisetrajektooril Aston Martinist mööda, kuid ohverdades kurvist väljumise kiirust sai start-finiš sirgel konkurent Rumpist siiski jagu.

Martin oli roolis olnud umbes 50min ja TF Sport #95 Aston Martiniga võidelnud 15 min, kui lõpuks kordas ta uuesti viimase kurvi möödumise manöövrit ja suutis start-finiš sirge lõpuks konkurendi enda selja taha jätta.

Mõned ringid hiljem oli Rumpi sõiduaeg läbi ja pisut mõlgitud #93 Porsche 911 RSR naases kuuendalt kohalt jällegi boksi, kui sõita oli jäänud napilt üle ühe tunni. Auto juhtimiskohustused võttis viimasena üle austerlane Richard Lietz.

Viimane boksipeatus kestis #93 autol pisut kauem, kuna meeskond pidi kinni teipima eesmist, paremat küljetiiba, mis oli hakanud lahti tulema. See tähendas, et Lietz naases rajale 10ndal kohal.

Kahjuks oli Lietzi õnnetuseks aga suur osa sõidust juba selleks ajaks otsustatud. Ees polnud ühtegi autot küllalt lähedal, keda viimase tunniga püüda ja nii sõitiski Lietz, pisut vigastatud kerega autos, oma klassis peaaegu, et uhkes üksilduses.

Ainus muutus juhtus, kui mitukümmend minutit Lietzi taga olnud GTE klassi liider, #77 Proton Competitioni Porsche 911 RSR, sai mõni minut enne sõidu lõppu temast mööda, mis tähendab, et Lietz, Rump ja Fassbenderi #93 Porsche lõpetas oma klassi liidrist ringi jagu tagapool, 10ndal kohal.

Enne Prantsusmaal toimunud Le Castellet etapi algust olid lootused Rumpi ja tema meeskonna suhtes ilmselgelt kõrgel ja seda põhjusega. Kuid kaks intsidenti sõidu teises tunnis röövisid #93 Porschelt kõik poodiumi võimalused. Kõige kurvem on muidugi fakt, et mõlemad õnnetused olid täielikult teiste autode süü ja kannatajaks jäi just roolis olnud Fassbender.

Jägmine ELMS-i etapp toimub 26ndal augustil, Motorland Aragon rajal, Hispaanias. Tähelepanuväärne on etapp kahel põhjusel: võidusõit toimub laupäeval, mitte pühapäeval, nagu tavaliselt ja täpsemalt on see just laupäeva õhtul, seega finiš toimub pimedas.