Uudis

Järgmine Ford Mustang saab V-8 mootori, aga kõike head kahjuks mitte

Foto: Ford

Suured, valjud ja vabalthingavad bensiinimootorid pole mitte vaid väljasuremisohus, vaid juba väljasuremas. Seda muidugi mõistetava põhjusega, kuid eks kahju ole sellegipoolest. Ford aga kinnitas, et uus Mustangi põlvkond jätkab V-8 jõuallikaga, vahendab Motor1.

Ford Performance osakonna sõidukite programmijuht Ali Jammoul kinnitas intervjuus uudiseid muskelauto uue põlvkonna kohta. “Järgmise generatsiooni Mustang, mille kallal me hetkel töötame, saabub tuleval aastal ja see saab olema suurepärane,” kommenteeris Jammoul.

“Me peame muutma V-8 mootori keskkonnasõbralikumaks ja tegema kindlaks, et see vastab kõikidele regulatsioonidele. Täpselt selle kallal me ka töötame ja seda näeme ka uuel Mustangil,” lisas Fordi programmijuht.

Motor1 lisab veel enda poolt, et liikumas on kõlakad Mustangi hübriidajamist V-8 mootoriga, mis aitaks heitgaase vähendada. Juttude kohaselt jätkab V-8 mootor tagarataste vedamist ja hübriidi elektrilise poole vedu jõuab esiratasteni, muutes selle esimeseks nelikveoliseks Mustangiks.

Intervjuus polnud kahjuks pelgalt häid uudiseid. Ali Jammoul oli skeptiline manuaalkäigukasti suhtes. “Ma ei saa öelda, et manuaalkast on siin, et jääda. On selge, et tulevikus on rohkem elektrifitseerimist, aga manuaalkastid ei tarvitse seda üle elada,” sõnas Fordi töötaja.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.