Uudis

Kasahstanis viis liiklusvaidlusest alguse saanud tüli tuhande inimesega massilahinguni

Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Õigluse eest tuleb muidugi võidelda, aga kui inimesed on kirglised ja piirkond on nagunii rahutu, siis võib asi kiirelt käest minna. Za Ruljom vahendab uudist Kasahstanist, kus ühest lihtsast olukorrast kasvas välja tõeline mäss.

Siseministeerimi esindaja sõnul sõitis üks veoauto hoovialalt teele, aga ei andnud teed seal liikuvale autole. Mõlemas oli kolm inimest. Sõnadest läks asi edasi füüsiliseks. Info olukorrast levis kiiresti sotsiaalmeedias ja kuna tegemist oli kahe etnilise grupi, kasahhide ja moslemiusku hiinast pärit dunganite vahelise konfliktiga, eskaleerus olukord suurema vägivallani, kus osales ligi tuhat inimest.

Kui politsei lõpuks asja kontrolli alla sai, oli tulemus traagiline – 10 hukkunut, kümned haiglas, mitukümmend elumaja ja ärihoonet rüüstatud ja ka lähedal olevad autod. Korrakaitsjad arreteerisid ligi 50 inimest, ära võeti kaks jahipüssi, kaks püstolit ja 54 molotovi kokteili.

Piirkonna politseiosakonna juhataja ja kohaliku Kordai ringkonna politseiosakonna juhataja vabastatakse ametist nende suutmatuse tõttu olukorraga hakkama saada. Väidetavalt ei julgenud politsei relvi kasutada, kuna konflikt leidis aset linnas sees ja pimedal ajal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.