Uudis

Mercedes-AMG One: autot viib edasi 1,6-liitrine vormelimootor ja “mõned” elektrimootorid

One on pikk ja valuline hüperauto projekt, mille kohta Mercedese juhatuse esimees ütles, et seda heaks kiites oldi ilmselt purjus. Aga tundub, et oli tulemuslik napustamine, sest auto on aus.

Kõige erilisem on muidugi jõuallikas, mis on põhimõtteliselt tänavaautosse pandud 1,6-liitrine V-6 vormelimootor. 11 000 pöördeni ulatuv keerukas jõuallikas toodab 422 kW (574 hj) ning uskuge või ei, mahub ka Euro6 heitmenormide alla. Aga siin lugu ei lõppe, sest autol on ka 4 (!) elektrimootorit.

Kaks tükki asuvad kummaski esirattas koguvõimsusega 237 kW (322 hj), kolmas on ühenduses mootoriga ning aitab seda omakorda 120 kW (163 hj) lisajõuga. Neljas on turbo küljes ja annab omakorda 90 kW (121 hj). Kokku teeb kogu see kompott 782 kW (1063,5 hj).

Tegemist on muidugi ka pistikhübriidiga, aga akude maht ei ole väga suur, 8,4 kWh, mis lubab ainult elektriga sõita ligi 17 km. Paras, et mõnest karmide rohenõuetega kesklinnast läbi sõita.

Auto kaaluks on öeldud 1695 kg ning kiirendus 0-100 km/h võtab 2,9 sekundit. Mis võib olla polegi nii märkimisväärne number, aga siis alles lõbusaks läheb, sest 0-200 km/h saabub 7 sekundiga. Tippkiiruseks on märgitud 352 km/h.

Kõik need numbrid eraldi võttes ei olegi midagi väga erilist, sest mitmed hüperautod sõidavad juba ammu üle 400 km/h ning näiteks Bugatti Chrion Super Sport kiirendab 0-200 km/h 6,1 sekundiga. AMG One on aga oma fookuse suunanud kiiresti sõitmise võimekusele ringrajal ning seetõttu leiab autost ülikeerukat aerodünaamikat ja muid seadeid.

Plaanis on toota 275 autot ning ühiku hind on ligi 2 miljonit eurot. Samas ei tasu kohe esimese Mercedese esinduse poole rahakohvriga jooksu pista, sest kõik autod on loomulikult juba müüdud. Tasub siis järelturul silm peal hoida.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.