Uudis

Miljoni euro eest saab mõisa Saaremaal, maja Kakumäel või hoopis matkasuvila

Suvi on tulekul ja ilmad lähevad tasapisi soojemaks. Kui tavalisi matkaautosid on meil liikvel palju ja hinnaklassidki enamjaolt teada ning naljalt üle 100 000 need ei lähe, siis tekkis küsimus, et kui palju maksavad nö maanteejahid (land-yacht) tüüpi elamud, mida ka filmidest näeme? Oleme kajastanud Eestis ümber ehitatud buss-elamuid, mis pole ka odavad, aga kui tahaks ikka kohe päris uut?

Ja esimesena jäi ette matkasuvilate tootja Dembelli lahendus. Firma looja, Gabor Filo, oli pikalt kardisõitja ja pidi ööbima matkaautodes. Peale pikemaid olemisi avastas ta niivõrd palju vigu, mida võiks parandada ja seda ta ka tegi. Sellise inspiratsioonihoo tagajärjel loodigi Mercedes-Benz Actrose põhjal liikuv suvila, mis muudab nii mõnegi matkahuvilise kadedaks.

Kõik, mis hõlmab sisustust, sõitmist ja muid sarnaseid asju on täielikult läbi mõeldud. Iga väiksemgi nurgake on kasutusse võetud, sest kõik asjad on vaja ikkagi ära mahutada. Rääkides mahutamisest, siis vastavalt mudelile on võimalik soetada omale garaažiga mudel, millesse saab parkida oma Smart auto. Kes natukene kannatlikum on, saab varsti parkida ka kuni 4-meetrise auto.

Palju see krempel siis ka maksab? Hinnad algavad 1 070 000-st eurost ja lähevad sealt vastavalt mudelile aina kõrgemaks. See ei ole ka ainuke kulu, millega tuleb arvestada sellise monstrumiga sõites. Kuigi suvilale on paigaldatud erinevad akud ja isegi imevaikne diiselgeneraator, siis millegi pealt peavad rattad ka käima ehk on vaja ka kütust.

Kütusekulu on uusimal Actros L-l umbkaudu 14 liitrit sajale kilomeetrile, mis kõlab nagu vähe, aga see on enne seda kui sinna on lisatud mööbli ja kõige muu kaal, mis kindlasti muudab kulu suuremaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.