Uudis

Nostalgianeljapäev: vaatame, millised pildid on Turbo nätsu sees aastal 2019

Nii paljude Turbodega oleks lapsena olnud üle Torma kutt.

Lapsed-lapsed, koguneme nüüd ümber kamina ja las vanaisa pajatab teile, kuidas meie ajal elati.

Arvutit meil ei olnud, muidugi. Koolis üks oli, nimeks “Juku”, millel mäletan ka Nokia telefonidelt tuntud ussimängu mängimist. Käisime õhtuti mängimas, ootasime järjekorras.

Minu kolkaküla Jõgevamaal väisas aeg-ajalt üks punane Ford Taunus. See oli täiesti teisest maailmast. Peamiselt olid lemmikud “Sovtransautod” ehk siis rekkad, millel selline kiri haagisel. Need tundusid olevat kõige tuusamad autod ja unistuseks oli saada justnimelt sovtransautojuhiks.

Vabadusetuuled puhusid meieni Turbonätsud

Kerime mõned aastad edasi, kus vabaduse tuuled  polnud mitte enam õrna briisina puhumas, vaid lajatasid aknaluugid lahti ja murdsid kurjuse impeeriumi puid nagu oksaraage.

Ägedamat manti sai valuutapoodidest ja väikselt hakkas värvilist värki ilmuma ka tavapoodidesse.

Ja saabubki meie loo peategelane – Turbo näts. Iga (poiss)lapse unelm. Näts, mis tegi väga head mulli ja selle sees oli AUTOPILT! Koos andmetega. Mida teeb nõuka-aja loominguliselt viljastavates tingimustes kasvanud laps, kus mängida tuli peamiselt sirbi ja vasaraga? Muidugi hakkab nätsupiltidega mängima.

See on päris kõva kaart. Nimi on pikk, auto on võimas.

Mängureeglid

Kõigepealt tuli muidugi omale piisav kogus nätse osta, et kaardipakk oleks paksem. Türgimaal oli ärivaistuga inimesi muidugi palju ja seega saadeti Ida-Euroopa lastele aeg-ajalt värskemate piltidega nätse. Segamini vanadega. Seega osta tuli veelgi rohkem.

No ja kui pakk oli koos, siis läks mängimiseks. Reeglid lihtsad: kui oli sinu kord küsida, siis võtsid enda paki esimeselt pildilt kõige kõvema näitaja ja küsisid teistelt. Näiteks “Kiirus”. Kellel kõige suurem tippkiirus oli märgitud, see sai teiste omad endale.

Kuna andmeid oli igal pildil vähe (kolm erinevat), siis sai küsida ka tootmisaastat või tähtede arvu nimes.

Lõhn ja vigased andmed

Ja see Turbo nätsu lõhn! Segu vabadusest, keemiast ja valuutapoe kättesaamatute Aiwa duubelmakkide plastikust.

Aasta 2019. Sõber saadab Tartu vararealiseerimiskeskusest foto, kus peal kausitäis Turbosid. Sekund-kaks mõtlemist ja kõne: “Küsi, palju neil on, mis maksab, aga üldiselt ma tahaks palju!”

Nüüd on need mul käes. 120 ühikut lapsepõlvenostalgiat. 10 senti tükk, 12 eurot kotitäis. Sama lõhn, sama välimus ja sama põnev – mis pildid sees on?

Avasin esimesed kümme ja tundub, et juba on tore. Täpselt nagu vanasti, kus pakis leidub nii kontseptautosid, tavalisi sõidukeid, sportautosid ja siis vigaseid andmeid.

Soul või Optima? Otsustage ära, kuigi vihje on pildil olemas.

Volkswagen Scirocco, Range Rover Sport, Opel Cascade, Audi Cross Cabriolet Quattro, BMW 640…

Kia Optima pildil ilutseb Kia Soul, mille õige nimi on isegi numbrimärgil olemas. Audi Cross Cabriolet on 2007. aasta kontseptauto, kus linnamaasturist on tehtud kabriolett.

Kõrgeima järjekorranumber on hetkel 129, seega on valik suur ja peaks minema ära ostma ka kõik teised Turbod, mis sinna jäid.

Turbokrüpto, see on järgmine buum

Igatahes on nüüd Autogeeniuse toimetuses sada Turbo nätsu, mida me saame kasutada kohaliku valuutana, Turbokrüpto. Me võime neid jagada teenete eest (saatke mõni hea liiklusvideo, vihje või pilt), pakkuda külalistele ning lõpuks hakata ka turniire korraldama!

Ja nüüd lapsed, on aeg hambaid pesema minna. Sest see Turbo nätsu maitse on küll nostalgiline, aga suhteliselt vastik. Ei mäleta, et vanasti nii oleks mõelnud…

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.