Uudis

Riik kaalub rehvidele maksimaalse kasutusea kehtestamist

Kui selle nimi on talverehv ja see näeb välja nagu talverehv, ei tarvitse see sind ometigi aidata. Foto: Dmitri Kotjuh, Järva Teataja /Scanpix Baltics

Eile toimunud liikluskomisjoni istungil arutati nukrat seisu Eesti teedel ning siseminister Katri Raik käis välja ka mõtte piirata vanade rehvide kasutamist.

„Liiklusaasta on alanud traagiliselt. Päeva jooksul võib libedus tekkida minutitega, mis toob tahes-tahtmata kaasa olukorra, kus juhtidel on keeruline hinnata teeolusid ning valida oludele vastavat sõidukiirust,“ rääkis liikluskomisjoni tööd juhtinud majandus- ja taristuminister Kadri Simson.

Siseminister Katri Raiki sõnul algab liiklusohutus meist endist. „Palun kõigil arvestada, et viimase 5 aastaga on Eesti teedele lisandunud ligi 100 000 autot,“ ütles Raik.

Saksamaal võib müüa kuni kolm aastat kasutatud rehve

„Eludele on ohuks vanad autod ning üha enam satub avariisse kulunud rehvidega autosid. Soovime algatada arutelu ka rehvide kasutusea osas – on teada, et aja jooksul kaotab rehv oma algseid omadusi ning muutub jäigemaks, mistõttu hõõrdumine kehveneb. Näiteks Soomes võib müüa kuni viis aastat vanu ja Saksamaal kuni kolm aastat vanu rehve,“ märkis Raik.

Kui 2017. aasta oli Eestis läbi ajaloo kõige väiksemate liiklusohvritega aasta, siis halvenes möödunud aastal liiklusolukord ning toimus 52 inimkannatanuga liiklusõnnetust rohkem.

Kokku oli 2018. aastal 1464 inimkannatuga liiklusõnnetust, milles hukkus 67 ja sai vigastada 1823 inimest. Liiklusõnnetuste arv kasvas 4%, vigastuste arv 5% ja hukkunute arv 19%.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.