Uudis

Sõidad määrdunud numbrimärgiga? Terendamas on 40 eurone trahv

Sel aastal loetamatu numbrimärgi eest karistatud 39 juhti.

Lumiste ilmade tulekuga võib linnapildis näha aina rohkem autosid, mille numbrimärk on määrdunud ja sinna kirjutatut välja lugeda võimalik pole. Numbrimärk tasuks aga puhtana hoida, kuna vastasel juhul võib asjale järgneda 40 eurone trahv.

Politsei ja piirivalveameti liiklusjärelevalvekeskuse patrullitalituse juht Varmo Rein sõnas, et liiklusseadus näeb ette, et puhastamata või loetamatu numbrimärgi eest saab määrata kuni 40 euro suuruse rahalise karistuse.

Puhastamata numbrimärk võib teha raskemaks korrakaitsjate või näiteks häirekeskusesse helistaja elu, sest sõidukit on keerulisem tuvastada.

Kui patrull märkab väljakutsete vahelisel ajal või liiklusjärelevalvet tehes sellist sõidukit, siis võimalusel ka juhiga suheldakse.

Samas ei hakata näiteks tiheda lumesaju korral igat sõidukit peatama, sest sellises olukorras on võimatu numbrimärgi lume alla kattumist vältida.

“Suur osa inimesi suudab ise sõiduki korras ja nõuetele vastavana hoida. Kui aga märgatakse, et numbrimärk on juba pikemalt aega määrdunud, siis juht ka peatatakse ning välistatud pole rahatrahv,” lisas ta.

Ta märkis, et enamik juhte, kellel tuvastati määrdunud numbrimärk, peatati mõne teise rikkumise, näiteks kiiruse ületamise pärast. Paari juhul karistati juhti ainult määrdunud numbrimärgi eest. Enamasti määratakse karistus kõiki rikkumisi kogumis hinnates.

Sel aastal loetamatu numbrimärgi eest karistatud kümneid juhte.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses