Uudis

Tartu ehitab üle Riia tänava kergliiklusviadukti ja raudtee alla tunnelid

Tartust tuleb häid uudiseid jalakäijatele, sest plaanis on ära lahendada probleemne Vaksali-Riia tn ristmik, kus jalakäijatel on väga keeruline üle pääseda.

Töö käigus projekteeritakse ja ehitatakse välja Riia-Vaksali liiklussõlm ja selle lähiala ristmik ning kujundatakse ümber kergliiklusteed. Töö mahtu kuulub kergliiklusviadukti ja kahe kergliiklustunneli projekteerimine ja ehitamine.

Eelprojekti koostaja on oma töös arvestanud ideekonkursi võitja Part OÜ tööd “Sindlinahk”.

Tartu abilinnapea Raimond Tamme sõnul seonduvad Tartus liiklemise suured väljakutsed sageli üle Emajõe ja raudtee pääsemisega.

“Kõnealuse liiklussõlme ümberehitamine muudab kergliiklejate jaoks raudtee alt läbipääsemise ning Riia tänava ületamise oluliselt mugavamaks ja ohutumaks. Kuna tegemist on väga aktiivses kasutuses oleva ning kesklinna läheduses paikneva ristmikuga, siis on suurt tähelepanu pööratud ka arhitektuursele lahendusele,” lisas Tamm.

Hankelepingut rahastatakse Tartu linna ja Ühtekuuluvusfondi projekti “Tartu raudteejaama arendamine ja ligipääsetavuse suurendamine” vahenditest.

Ristmiku rekonstrueerimise projekteerimine ja ehitamine läheb maksma 5 272 275 eurot ja tööde valmimise eeldatav tähtaeg on 2022. aasta algus.

Lahendusest on valminud ka väga ülevaatlik video:

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.