Uudis

Tolman Engineeringu tuunitud Peugoet 205 GTI on vahelduseks üks natuke taskukohasem restomod

Fotod: Tolman Engineering

Pärast ülikalleid Singer, Guntherwerks ja Tuthill restomode, on vanemate autode restaureerimine koos suurema või vähema tuuninguga nüüdseks populaarsust kogumas ka taskukohasemate autode seas. Näiteks Tolman Engineeringu poolt loodud Peugeot 205 GTI.

1980-1990ndatel toodetud Peugeot 205 GTI on siiani üks kiidetumatest sportlikkest luukpäradest. Vähem kui üks tonn kaaluv auto ei sära küll võimsusega, kuid tänu kergusele on auto elav ja eriti dünaamiline.

Suurbritanniast pärit Tolman Engineering arvab, et nad on ikoonilise luukpära aga veel paremaks teinud. Suurim muutus on jõuallikas, kus 1,9-liitrine mootor on saanud põhjaliku uuenduskuuri. Muuhulgas on ära vahetatud mootoriblokk, uus on alumiiniumist, ja näiteks ka nukkvõllid. Lisatud on ka uus Moteci mootori “aju”.

Värskendatud 4-silindriline mootor toodab varasema 128 hj asemel nüüd 200 hj. Käredamat heli teeb roostevaba terasest summutisüsteem ja suurema võimsusega aitab esiratastel toime tulla Quaife ATB piiratud libisemisega diferentsiaal.

Veermiku osas on Tolman Engineering vahetanud välja amortisaatorid uuemate Bilsteini omade vastu. Uuendatud on roolivõimendit ja valikus on ka AP Racingu poolt toodetud suuremad pidurid.

Interjöör on võimalikult originaalilähedane. Kogu ilme on aga pisut värskem tänu Alcantaraga kaetud roolile ning uue tekstiiliga kaetud istmetele, lisatud on ka ajastukohane, kuid siiski uus Blaupunkti helisüsteem.

Briti tuuningfirma küsib restomod Peugeot 205 GTI eest umbes 52 000 eurot. Muidugi saab iga klient enda soovide kohaselt ka autot veel enam modifitseerida, millega hind tõuseb.

Lisaväärtuse annab Tolman Engineeringu poolt tuunitud luukpärale ka fakt, et möödunud aasta Top Gear Speedweek aastalõpu testis jõudis värskendatud Peugeot top 5 sekka.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.