Enam kui poolel bussidest tuvastati kontrolli käigus puudusi

Foto: Transpordiamet

Juuni algul toimunud juhuvedusid teostavate busside kontrolli käigus tuli kahjuks tõdeda, et üle poole kontrollitud sõidukitest ei vastanud nõuetele.

Avastati suured probleemid õpilasvedude märgistusega ja töölepingute esitamisega. „Kuigi õnneks ei tuvastatud ühtegi tõsise tehnilise probleemiga sõidukit, puudus kaheksal sõidukil lasterühma tunnusmärk, neljal korral ei olnud järgitud töö- ja puhkeaega, kolmel korral tuvastati roolist korrektse pädevustunnistuseta juht ning tabati üks kohustusliku liikluskindlustuseta sõiduk. Lisaks tuvastati 13 korral puudusi sõidukijuhi esitatavates dokumentides,“ märkis transpordiameti veonduse järelvalve üksuse juhataja Karl Tiitson. 

Transpordiamet paneb nii teenuse pakkujatele kui tellijatele südamele, et enne vedu peab kontrollima, et kõik tingimused veo alustamiseks ja liikluses osalemiseks on täidetud. 

„Väsinud ja pädevuseta juhid on liikluses suur oht. Sõidukil lasterühma märgi eesmärk on tõmmata kaasliiklejate tähelepanu suuremale ohule ehk lastele liikluses.  Ohutus on meie kõigi teha ja iga surm liikluses on ärahoitav,“ lisas Tiitson. 

Ajavahemikul 5. juunist kuni 9. juunini 2023 kontrollisid transpordiamet ning politsei- ja piirivalveamet kokku 34 sõidukit ja kahjuks ainult kümnel juhul ei tuvastatud ühtegi rikkumist.

Suvisele koolivaheajale eelneval perioodil tellivad paljud haridusasutused õppereisideks ja ekskursioonideks bussitransporti. Tulenevalt sellest pööras transpordiamet suurendatud tähelepanu juhuvedusid teostavate sõidukite kontrollimisele, tehes seda koostöös politsei- ja piirivalveametiga. 

Transpordiamet juhib haridusasutuste tähelepanu asjaolule, et laste maksimaalse turvalisuse tagamiseks on mõistlik õpilaste juhuveo tellimisel eelistada veoteenuse pakkujaid, kes tagavad turvavöödega varustatud busside kasutamise.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.