Uudis

Üleskutse: kas mõni neist siin on sinu auto? Tahaks sõita!

Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC, rubellitrot / obsidianschwarz, Leder Exklusiv Nappa mahagoni/macchiato; Kraftstoffverbrauch kombiniert: 12,0-11,7 l/100 km; CO2-Emissionen kombiniert: 273-266 g/km**Angaben zum Kraftstoffverbrauch und CO2-Emissionen sind vorläufig und wurden vom Technischen Dienst für das Zertifizierungsverfahren nach Maßgabe des WLTP-Prüfverfahrens ermittelt und in NEFZ-Werte korreliert. Eine EG-Typgenehmigung und Konformitätsbescheinigung mit amtlichen Werten liegen noch nicht vor. Abweichungen zwischen den Angaben und den amtlichen Werten sind möglich. Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC, rubellite red / obsidian black, Exclusive nappa leather mahogany/macchiato; combined fuel consumption: 12.0-11.7 l/100 km; combined CO2 emissions: 273-266 g/km**Figures for fuel consumption and CO2 emissions are provisional and were determined by the Technical Service for the certification process in accordance with the WLTP test method and correlated into NEDC figures. EC type approval and a certificate of conformity with official figures are not yet available. Differences between the stated figures and the official figures are possible.

See siin on rubriik, kus ilma mingi valehäbita otsime kontakti väga, väga eriliste autode omanikega lootuses, et nad on kõik väga lahked ja toredad inimesed ning on nõus meile oma autot lähemalt tutvustama.

Autode valikul oleme lähtunud transpordiameti registrist ning lihtsalt loodame, et meie valitud sõidukid asuvad Eestis ning on ka töökorras. Seetõttu valimegi iga kord välja kolm autot, et natuke oma šansse suurendada. Kui tunned ära, et jutt käib sinu autost, võid lahkesti toimetusega ühendust võtta autoleht@geenius.ee. Lubame, et kohtleme su autot ülima austuse ja hoolega.

Mercedes-Maybach GLS 600

Kuna talveperioodil pole mõtet väga hobi- ja sportautosid otsida, vaatame autosid, mis võiks ka hetkel tänavatel liikuda. Kuigi me oleme näinud Eestis talverehvidel Lamborghini Huracane, siis pigem vaatasime moodsaid supermaastureid. Üks selline, mida pole meil õnnestunud proovida, on Mercedes GLS-i luksusversioon Maybach, mida on Eestis arvel lausa kolm.

See ei olnud kohustuslik, aga ainult Maybachi GLS-i saab soovi korral kahetoonilisena, seega tänavapildis on see esimene vihje, et tegu on ilmselt Mercedese vastusega Bentley ja Rolls-Royce’i luksuslikele maanteelaevadele. Näiteks on pagasi- ja sõitjateruumi vahel sein, et sõit oleks vaiksem, lisaks on sõidurežiim, mis on ette nähtud mugavamaks liiklemiseks. Käike vahetab auto siis võimalikult harva, gaas ei ole nii äkiline ja start-stoppsüsteem ei aktiveeru.

558-hobujõulise V-8-mootori 48-voldine elektrisüsteem ja väike elektriajam EQ Boost aitavad kiirendusele (4,9 sekundit «sajani») ja sujuvale töötamisele veelgi kaasa. Auto kaalub 2745 kilogrammi, seega on iga hobujõud abiks!

Eriti laheda omadusena paneb Maybach ennast lowrider’i kombel hüppama, et rasketes maastikuoludes kinni jäädes end välja hüpitada. Kui keegi muidugi peaks üldse sellega kunagi kuhugi seiklema minema.

Hetkel ei ole Mercedese kodulehel GLS Maybachi hinnakirja. Korralikult varustatuna kerkib hind küll üle 300 000 euro, aga ikkagi peaks auto olema napilt soodsam kui näiteks Bentley Bentayga. Küsimus, millele otsime vastust, ongi see, kas luksust on tõesti ka selle võrra vähem? Ja muidugi hüpelda tahaks ka.

Andmed:
Mootor: 4,0 l V-8, topeltturbo
Võimsus: 410 kW (557 hj)
Pöördemoment: 730 Nm
Tippkiirus: 250 km/h
Aeg 0–100 km/h: 4,9 s

Aston Martin DBX707

Hiljuti lisandus Eesti registrisse Aston Martini linnamaasturi eriti raju 707-hobujõuline versioon, millel võrreldes tavalise DBX-iga on võimsust 157 hj võrra rohkem ja pöördemoment on kasvanud 200 Nm võrra ehk 900 njuutonmeetrini. Kiirendus 0–100 km/h võtab 3,3 sekundit! Samas pidid igapäevased sõiduomadused olema väga mugavad. Peame ise veenduma, enne ei usu.

Hummer H1

Neid legende on Eestis arvel kaks ja pole vist vaja pikalt selgitada, miks sellise autoga proovisõit apetiitne tundub. Sisuliselt militaarsõidukist tehti ikoon ja ihaldusväärne igapäevaauto. Tahakski proovida, kas sellega oleks igapäevane asjaajamine ka reaalselt võimalik. Eriti Kalamajas lumevallidega ääristatud kitsastel tänavatel. Seiklust peab olema!

See lugu ilmus ajakirjas Autoleht Ekstra nr 8

Kõik selle ajakirja lood

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.