Uudis

Uued BMW M3 ja M4 on peatselt saabumas, koos manuaalkastiga

Tänavu septembris avaldab BMW oma uusversioonid ikoonilisest sportsedaanist ja kupeest. Rõhk on paindlikkusel, kuna kliendid saavad valida erinevate võimsuste, käigukastide ja isegi taga- või nelikveo vahel.

Kuigi korralikke piltide ja kõikide vajalikke tehniliste andmete osas peab veel kannatust varuma, on BMW avaldanud nii mõndagi tulevastest M3 ja M4 mudelitest.

Kõik M3 ja M4 mudelid jagavad turboga rida kuus mootorit, koodnimega S58. Sama mootor on juba kasutuses X3M ja X4M linnamaasturites.

Valikus on kaks eri võimsust: 480 hj ja 510 hj. Väiksem number kaasneb tavalise mudeliga ja suurema võimsuse saab, kui valida vastavalt Competition variandi. Pöördemoment on aga mõlemal juhul identne 600 Nm.

Ainult M3 ja M4 baasmudelid saab valida manuaalkäigukastiga. Kiiremad Competition autod saavad 8-käigulise automaadi.

Algselt on mõlemad variandid tagaveolised, kuid hiljem lisatakse Competition mudelitele valikuline xDrive nelikvedu. Kas nelikveosüsteemi saab lülitada ka ainult tagaveoliseks, nagu viimase M5 sportsedaani puhul, pole veel selge.

Teada on aga, et M5-st laenatakse adaptiivse vedrustuse süsteemi, mis hoiab M3 ja M4 mudelid võimalikult dünaamilisena. Pidurite osas on saadaval nii tavalised kui ka kallimad keraamilised süsisinikust variandid.

Septembris peaks BMW avaldama nii M3 ja M4 mudelid kui ka nende Competition variandid. Jääme põnevusega ootama.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.