Uudis

Uus Honda HR-V lubab mugavalt mahutada neli täiskasvanut

Honda HR-V

Honda esitles eelmisel nädalal väiksema linnamaasturi HR-V täiesti uut põlvkonda, mis saab esmakordselt ka hübriidjõuallika. Tootja eesmärk on 2022. aastaks elektrifitseerida kõik Euroopas müüdavad põhilised sõidukid.

Põhirõhk on tootja sõnul pandud auto ruumikusele, säilitades samal ajal kompaktsed välismõõtmed. Samuti peab reisijatel ja juhil olema võimalikult mugav siseneda ja väljuda. Sellele lähenemisele on antud lausa eraldi nimetus Man-Maximum, Machine-Minimum (M/M) ehk maksimaalselt inimest, minimaalselt autot.

Honda on kaasa läinud kupeelike linnamaasturite buumiga. Kliirens on küll 10 mm suurem kui eelmisel mudelil, aga katus on 20 mm madalam. Auto on nelja uksega, kuid tagumised ukselingid asuvad C-piilari juures ja on üldpildis märkamatud, mis veelgi rõhutab kupeelikkust.

Aerodünaamikat on tootja sõnul parandatud visuaalselt segavate disainilisadeta. Pea märkamatud detailid peaks pakkuma rohkem stabiilsust ning väiksemat kütusekulu, rikkumata sujuvat disaini.
Sõitjateruumis on peale füüsilise ruumikuse rõhku pandud ka visuaalsele avarusele. Juht istub 10 mm kõrgemal, aknad lasevad rohkem valgust sisse ning ka välispeeglid on viidud samal eesmärgil madalamale.

Moodsad materjalid ja tekstuurid peaks pakkuma kõrgema hinnaklassi tunnetust. Istmetes ei kasutada enam vedrusid, vaid matte, see omakorda vähendab tootja sõnul väsimust pikal sõidul.
Kuigi välismõõtmetelt on auto eelmise mudeliga sarnane, on taga istujatel 35 mm rohkem jalaruumi ning ka õlgadele on rohkem ruumi tekitatud.

Kuna kütusepaak asub põhja all auto keskel, on hübriidsüsteemi ja aku jaoks rohkem ruumi, seda pole võetud reisijate arvelt. Tootja sõnul mahutab auto mugavalt neli täiskasvanut. Samuti on alles Honda Jazzist tuntud ülesklapitavate istmepõhjadega tagaistmed. Kui tagaistme seljatugi alla klappida, peaks autosse kõrvuti seisma mahtuma näiteks kaks mägijalgratast (esirattad tuleb siiski eemaldada).

HR-V 9-tollise meediasüsteemi ekraan järgib tootja sõnul sama ideed, mida kogu auto disain: võimalikult lihtne ja juhti mitte segav stiil. Loomulikult on olemas kõik moodsad lahendused Apple CarPlayst ja Android Autost kuni kõikide moodsate turva- ja juhiabiseadmeteni. Autole pakutakse isegi nõlvalt laskumise abi, millest võiks kasu olla näiteks parkimismajas mööda märga teed laskudes või lumisel mägiteel.

Jõuallikana kasutatakse Honda 1,5-liitrist bensiinimootorit, mida toetab lausa kaks elektrimootorit. Võimsust on HR-V-l 96 kW (131 hj) ning pöördemoment 253 Nm.

Uus HR-V saabub müügile käesoleva aasta lõpus.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.