Uus Iveco Daily lubab sõidukipargi halduril autode seadeid ka eemalt muuta

Iveco tegi kogu oma tootevaliku uuendamiseks ühe miljardi euro suuruse investeeringu, mis on kõigi aegade suurim.

Uue Daily puhul on saadaval ka elektrilised ja bio-CNG versioonid. Täiustatud elektriversioon eDaily annab sõidukile linnas reaalseks sõiduulatuseks kuni 400 km.

Neljandat akut saab nüüd konfigureerida 72C 7,2 tonnisele GVW 4100 mm raamautole. Aku mahu suurendamine 148 kWh-ni võimaldab läbida kuni 240 km. Kolme ja nelja akuga IVECO eDaily mudelid saavad ka 115 kW kiirlaadimise, mis tagab 100 km sõiduulatuse kõigest 20 minutiga.

Lisavarustuses on uus, progressiivse jäikusega lehtvedrustus taga, mis võimaldab sõidukil kanda raskemaid koormaid.

Parem juhikogemus

Daily uus armatuurlaud koos rohkete avatud panipaikadega hõlbustab autojuhtidel oma asjade korrastamist ja kõik vajalik püsib käeulatuses. Mobiilseadmetele on mõeldud kohad, uued A+C-tüüpi USB-pesad ja uus juhtmevaba laadija.

Uus 10,25-tolline konfigureeritav täisdigitaalne klaster on standardvarustuses üle kogu tootevaliku. Armatuurlaua keskosas asub 10-tollise värviekraaniga teabe- ja meelelahutussüsteem ja võimaldab kasutada uusi funktsioone.

Autojuhid saavad kasutada nutiseadme juhtmevaba peegeldamist ning hõlpsasti häälkäsklustega Iveco Driver Pali kaudu juhtida kabiinis funktsioone, nagu tuled, aknad ja kliimaseade. Samuti saab uues teabe- ja meelelahutussüsteemis kasutada täiustatud Tom Tom Live’i navigatsiooniteenuseid, et planeerida reaalajas liiklusolude põhjal parimaid marsruute.

Dünaamiliste joontega tagurduskaamera, mis on lisaks põhivarustuses parkimisanduritele saadaval lisavarustusena meeskonnakabiini ja kaubiku puhul, annab selge ülevaate ümbrusest auto taga, tehes tagurdamise ohutumaks ja lihtsamaks. Saadaval on ka uue 7-tollise puuteekraaniga multimeediaseade, mis täiendab põhifunktsioonide komplekti.

Täiustatud digitaalsed funktsioonid

Daily põhivarustuses pakutav ühenduvus võimaldab nüüd autojuhtidel ja sõidukipargihalduritel tõhusamalt töötada sõiduki eemalt seadistamise sätetega rakenduse Easy Daily või IVECO ON portaali kaudu. Autopargi haldur saab kaugjuhtimisega kontrollida sõiduki funktsioonide (nt Hi-Maticu käigukasti sätted ja ökorežiim) olekut ning neid lukustada, et tagada sõiduki kasutamine maksimaalselt kütusesäästlikult. See funktsioon võimaldab neil ka igal ajal kaugjuhtida sõiduki juhiabisüsteemide ADAS sätteid.

Autojuhtidele, kes jagavad autopargis kaubikuid, tähendab profiiliseadete funktsioon, et nad saavad oma Easy Daily rakenduse kaudu salvestada juhiabisüsteemide, klastri ja teabe- ja meelelahutussüsteemi eelistatud seadistused. Nad saavad oma seaded automaatselt üle kanda teisele seotud sõidukile.

Daily on turul ainus kergtarbesõiduk, millel on saadaval täielikult käed-vabad uste lukustamise ja avamise funktsioon. Lisaks võimaldab Daily terviseseisundi andmetel põhinev ennetav rikete haldamine kliendil planeerida autoteeninduse külastusi kõige tõhusamalt.

Uus tase ohutuses

Uus liiklusummikuabi järgib automaatselt liiklusvoolu, täiustatud sõiduraja keskel püsimise juhiabi roolib sõidukit ja hoiab seda sõiduraja keskel ning kohanduv püsikiirusehoidja koos Stop & Go-ga hoiab eessõitva sõiduki tempot.

Juhi turvalisust parandavad autonoomne hädapidurdus ja linnapidurdus City Brake, mis kaitsevad ka vähekaitstud liiklejaid, ning uus pöördeabifunktsioon, mis aktiveerib pöördel automaatselt piduri kokkupõrke vältimiseks.

Pimeala hoiatus annab märku, kui sõidurada vahetades läheneb pimenurka teine sõiduk. Manöövrid linnasõitudel muutuvad turvalisemaks tänu pimeala hoiatuse infosüsteemile, mis hoiatab, kui jalgrattur läheneb teepervelt, ning tagumise ristsuunalise liikluse pidurdussüsteemile, mis aitab juhil tagurdada, andes teavet sõidukite ja sõidukit ümbritsevate takistuste kohta, vajadusel pidurdades automaatselt.

Kui juht valmistub sõidukist lahkuma, annab uste avanemise hoiatus märku, kui läheneb sõiduk või jalgrattur, suurendades nii ohutust linnakeskkonnas.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.