Uudis

Välised turvapadjad võivad varsti reaalsuseks saada

Fotod: ZF.

Avarii korral kaitsevad sõidukis viibijaid turvapadjad, mis olenevalt kokkupõrke tugevusest ja suunast lahti paiskuvad ja inimesi vigastuste eest kaitsevad. Mis oleks, kui sellised turvapadjad kaitseksid lisaks salongis viibijatele ka autot väljastpoolt?

Just sellise lahenduse kallal töötab ettevõte ZF, mille veel ideefaasis olevad välised turvapadjad võiksid kokkupõrgetest ja avariidest tingitud vigastuste tõsidust vähendada kuni 40%, vahendab Autoexpress.

ZFi välised turvapadjad paiknevad auto külgedel ja katavad kokkupõrke korral kogu auto külje millisekunditega, luues sedasi puhvri, et küljelt sisse sõitva auto hoog ja jõud endasse võtta.

Hetkel on tegu küll prototüübiga, kuid ZF on tegelikult väliseid turvapatju arendanud juba aastaid ja praegune trend üha rohkemate kaamerate ja juhiabide suunas võib tähendada, et peagi näeme selliseid lahendusi ka päriselt teedel.

Tegelikult ei ole väline turvapadi midagi uut – 2012. aasta Volvo V40 mudelil avanes jalakäijale otsa sõites kapotist turvapadi, et jalakäija vähem vigastada saaks.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.