Uudis

Video: kuula, kuidas kõlab V16 mootor, mis on pärit 1950ndatest

Fotod: British Racing Motors

Möödunud aasta novembris kirjutasime, kuidas taaselustatakse BRM (British Racing Motors) vormelauto 1950ndatest kolme täiesti uue auto näol. Nüüd teame, millise metsiku heliga nende V16 mootorid olema hakkavad.

BRM Type 15 on kunagise briti vormelimeeskonna auto, mis polnud küll kõige edukam, kuid on tähelepanuväärne oma mootori pärast. Kuigi mootor on kõigest 1,5-liitirine, on see V16, mille piiraja tuleb ette alles 12 000 pöörde juures

Suurbritanniast pärit klassikaliste võidusõiduautode restaureerimisega tegelev Hall and Hall’s tegeleb uute BRM Type 15 ehitamisega. Nende sõnul on 50ndate vormelil haruldaselt detailsed joonised, tänu millele saavad nad 100% autentse auto ehitada ka praegu.

Kokku ehitatakse kolm uut autot, kõik originaal BRM kerenumbritega, mille vormelitootja oli broneerinud, kuid ei jõudnud nende jaoks autosid ehitada. Esimene masin on broneeritud kunagise BRM tiimi juhi pojale John Owenile, kuid teise kahe jaoks otsitakse veel kliente.

Nende sõidukite klientide valik saab olema tähtis, kuna projekti eestvedajad ja Owenite perekond soovib kindlasti, et neid autosid ka kasutatakse.

Siin aga esimene näide sellest 1,5-liitrisest V16 mootorist.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.