Uudis

Video: napilt rongi eest läbi lipsanud autojuht jäi juhtimisõigusest ilma

Liiklusjärelevalvekeskus avaldas video raudtee ülesõidult, kus üks tõkkepuud eiranud autojuht napilt pääses kokkupõrkest.

Reeglite eiramine tõi kaasa rongi hädapidurduse ja tänaseks on jõustunud otsus, mille kohaselt autojuht pikemat aega liikluses autojuhi rollis osaleda ei saa.

Raudtee

🚂🚂🚃🚃Suvel arvas üks autojuht, et liiklusreeglid, mis reguleerivad raudtee ületamist, talle ei kehti. Reeglite eiramine tõi kaasa rongi hädapidurduse ja tänaseks on jõustunud otsus, mille kohaselt autojuht pikemat aega liikluses autojuhi rollis osaleda ei saa.👉 Liikleja ei tohi raudteed ületada foori keelava tule korral, sõltumata tõkkepuu olemasolust või asendist. 👉 Liikleja ei tohi raudteed ületada sulguva, suletud või avaneva tõkkepuu korral, sõltumata foorituledest.👉Kui raudteeülesõidukohal on liiklusmärk „Peatud ja anna teed“, siis peatuda tuleb märgi ees.👉Tõkkepuuga reguleeritud raudteeülesõidul oota peale rongi möödumist ära kuni tõkkepuu on täielikult avanenud ja foori keelav tuli kustunud. Kuna keelav foorituli vilgub, siis võib avanev tõkkepuu ka uuesti sulguda.Raudteed ületades ole tähelepanelik❗️ Rong võib tulla ja rongil on eesõigus ka siis, kui tõkkepuu on üleval ja fooris keelav tuli ei vilgu❗️Turvalist liiklemist❗️🙂

Posted by Liiklusjärelevalvekeskus on Monday, November 2, 2020

  • liikleja ei tohi raudteed ületada foori keelava tule korral, sõltumata tõkkepuu olemasolust või asendist
  • liikleja ei tohi raudteed ületada sulguva, suletud või avaneva tõkkepuu korral, sõltumata foorituledest
  • kui raudteeülesõidukohal on liiklusmärk „Peatud ja anna teed“, siis peatuda tuleb märgi ees
  • tõkkepuuga reguleeritud raudteeülesõidul oota peale rongi möödumist ära kuni tõkkepuu on täielikult avanenud ja foori keelav tuli kustunud. Kuna keelav foorituli kui vilgub, siis võib avanev tõkkepuu ka uuesti sulguda

Raudteed ületades ole tähelepanelik! Rong võib tulla ja rongil on eesõigus ka siis, kui tõkkepuu on üleval ja fooris keelav tuli ei vilgu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.