Uudis

Video: Pärnus 182 km/h sõitnud juht pandi arestimajja

2. veebruaril tabasid liikluspolitseinikud Pärnus Ehitajate teel 182 km/h kihutanud autojuhi, kellele Pärnu maakohus määras 3. veebruaril kümme päeva aresti. Lisaks võeti talt üheksaks kuuks ära juhtimisõigus.

Teisipäeva õhtupoolikul sõitsid Pärnu politseijaoskonna liikluspolitseinikud mööda Ehitajate teed Ikla suunas, kui ühel hetkel märkasid nad suurel kiirusel vastassuunas sõitvat sõiduautot.

Mercedes-Benzi kiiruseks fikseeriti talvistes teeoludes 182 km/h, mis on üle 100 km/h rohkem kui sel teelõigul lubatud on. Politseinikud andsid Pärnu suunas kihutavast sõidukist kolleegidele kohe teada ja hakkasid ka ise otsima esimest võimalust tagasipöördeks, rääkis Pärnu politseijaoskonna patrullitalituse juht Henry Murumaa.

Ta lisas, et kihutanud Mercedes-Benz oli samal teelõigul jäänud ka mobiilse kiiruskaamera vaatevälja, mis fikseeris sõiduki kiiruseks 146 km/h.

Juht ise arvas, et ei teinud midagi valesti

Liikluspolitseinikud peatasid kihutanud sõiduki Pärnu linna sissesõidul ning 33-aastane Venemaa kodanik viidi arestimajja. Mees põhjendas oma kihutamist sellega, et tal oli kiire, ta oli Eestis esimest korda ja ei teadnud täpselt siinseid liiklusreegleid. Lisaks arvas ta politsei sõnul, et ta ei ole kellelegi kahju põhjustanud ja pidas oma käitumist justkui õigeks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.