Uudis

Volkswagen Golf R 20. aasta juubeli erimudel on võimsaim Golf, mis eales tehasest väljunud

Fotod: Volkswagen

Aastal 2002 tutvustas Volkswagen esimest sportlikku ja nelikveolist Golf R32 mudelit, millel 3,2-liitrine ja 241-hobujõuline VR6 mootor. 4. põlvkonna Golf oli saadaval manuaalkastiga, kuid valida sai ka topeltsiduriga automaatkasti. Muuseas, esimest kordamasstootmisse läinud autol.

20 aastat hiljem toob Volkswagen välja praeguse 8. põlvkonna Golf R mudeli baasil juubelit tähistava erimudeli. Kuigi väljast näeb auto pea identne välja võrreldes tavalise Golf R’iga, on pisemad muutused siiski olemas.

Uuendus, mida küll ei näe, kuid peaks autoga sõites tundma, on natuke rohkem võimsust. Laialt kasutuses olnud 2-liitrine TSI turbomootor toodab 333 hj ehk 13 hj rohkem. See muudab seisust “sajani” sprindi 0,1 sekundi võrra kiiremaks, läbides selle 4,6 sekundiga.

Samuti on lisatud auto käivitamisele uus funktsioon, et lisada rohkem emotsiooni. Soovi korral saab Golf R 20. aasta erimudeli käivitada nii, et mootoripöörded tõusevad äkilisemalt 2500 pöördeni. Samuti on S ja S+ sõidurežiimides DSG käigukasti tuunitud, et vahetused ülesse annaksid rohkem “tunnetust”.

Disaini osas on muutused sarnaselt tagasihoidlikud. Lisatud on suurem tagaspoiler, sinised veljed ja küljepeeglid ning mõned 20. aastat tähistavad embleemid. Interjööris on lisatud nii armatuurlauale kui ka ustele süsinikkiust detaile – esimest korda üheski Golfis.

Juubelit tähistav sportlik luukpära läheb tootmisse piiratud koguses järgmise aasta keskel, kuid hetkel pole Volkswagen kinnitanud, kui palju Golf R’i erimudeleid toota kavatsetakse. Hind pole samuti hetkel kindlalt teada, kuid ilmselt saab see olema üle 50 000 euro.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.